6 هزار بسته مهر تحصیلی بین دانش آموزان نیازمند ملایری توزیع شدبه گزارش ایرنا حجت الاسلام ابوذر عباسی روز سه شنبه در همایش مهر تحصیلی در دانشکده علوم قرآنی شهر ملایر اظهار کرد: چهار میلیارد ریال اعتبار برای تهیه این تعداد بسته مهر تحصیلی از محل اجرای نیت واقف خیراندیش شادوران سیف الدوله هزینه و بین دانش آموزان و دانشجویان مستعد توزیع شد.
وی ارزش هر بسته مهر تحصیلی را مبلغ یک میلیون ریال عنوان کرد و افزود: ملایر در تهیه بسته های مهر تحصیلی در کشور و استان پیشتاز است و امسال پنجمین سال اجرای این طرح است.
وی ادامه داد: طبق هماهنگی با نهادهایی همچون آموزش و پرورش، کمیته امداد، بهزیستی و نهادهای حمایتی، دانش آموزان نیازمند در مقاطع مختلف تحصیلی شناسایی و بسته های مهر تحصیلی بین آنها توزیع شد.
حجت الاسلام عباسی بیان کرد: درمان و آموزش از نیت های مهم واقف بزرگ ملایری شادروان سیف الدوله است که در این راستا سالاانه حدود پنج میلیارد ریال در زمینه آموزش در این شهرستان هزینه می شود.
وی با بیان اینکه اداره اوقاف و امور خیریه ملایر در طول سال کمک هایی را در قالب آموزش به دانش آموزان، دانشجویان و طلاب نیازمند ارایه می دهد، افزود: تاسیس مدرسه موقوفه از دیگر نیت های شادروان سیف الدوله است که به خوبی اجرای نیت شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر بیان کرد: در حوزه درمان نیز علاوه بر خدمات ارایه شده، اورژانس بیمارستان امام حسین(ع) از محل نیت واقف سیف الدوله در دست اجرا است.
حجت الاسلام عباسی با بیان اینکه هدف ما اجرای امینانه نیت واقف است، گفت: در این زمینه اقداماتی همچون اطعام دهی، برگزاری مناسبت های مختلف، اهدای لباس و کفش به زائران ، اعزام 22 تن از زائران به کربلای معلی و برپایی موکب در راستای نیت واقف شادروان سیف الدوله انجام شده است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه ملایر نیز اظهار کرد: ملایر اولین شهر فرهنگی استان همدان و یکی از شهرستان های برتر کشور در زمینه وقف است که اقدامات خوبی تاکنون از محل اجرای نیت واقفان بزرگ ملایری انجام شده است.
عبدالعظیم رضایی با بیان اینکه 63.5 درصد از اراضی این شهرستان وقفی است، افزود: باید از تمامی ظرفیت های وقف در حوزه های مختلف همچون اقتصادی، درمان، آموزش، فرهنگی و سلامت استفاده کنیم.
وی تامین بسته های مهر تحصیلی و توزیع آن بین دانش آموزان نیازمند را اقدامی ارزنده از سوی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان و در راستای اجرای نیت واقف دانست و گفت: باید وظایف خود را در قبال نیازمندان و محرومان به خوبی انجام دهیم.
در آستانه سالتحصیلی جدید و همزمان با دهه کرامت، 6 هزار بسته مهر تحصیلی شامل لوازم التحریر و وسایل آموزشی با اعتبار چهار میلیارد ریال از محل اجرای نیت واقف شادروان سیف الدوله بین دانش آموزان و دانشجویان نیازمند توزیع شد.
63.5 درصد از اراضی شهرستان ملایر موقوفه است و با جمعیتی بالغ بر 300 هزار نفر در 75 کیلومتری شهر همدان واقع شده است.
7528/2087
خبرنگار: معصومه موسوی**انتشار دهنده: زهرا پیرنیاانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *