20 نمایش در هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان اجرا می شودمحمدعلی صادق حسنی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با حرکت کارناوال هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان ساعت 30 / 9 روز چهارشنبه از جلوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان و با عبور از خیابان های شهید کریمی و انقلاب در پارک بعثت (باغ ملی) با اجرای نمایش سین مثل سرباز این جشنواره رسما افتتاح خواهد شد .
وی خاطرنشان کرد: پارک بعثت، پارک رفتگر، حاشیه استخر، بوستان هنر، بام سبز، باغ نارنج و محوطه جلوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان محل‌های تعیین شده برای اجرای نمایش‌های این جشنواره هستند.
صادق حسنی یادآور شد: از 310 طرح و ایده رسیده به این جشنواره پس از ارزیابی هیات داوران، 15 نمایش برای اجرا در بخش مسابقه و پنج نمایش در بخش کودک پذیرفته شده است.
وی اظهارداشت: یک سوء تفاهم کوچیک، توهم، تمنای صلح، گمشده، دوست واقعی کیه؟، کچول و دنیای مجازی، ویلچر، سین مثل سرباز، معامله، جادوگر شهر زباله‌ها، این مکان مجهز به دوربین مدار بسته می‌باشد، چاه، بوق بوق، آبی که قطع شد و من را بیکار کرد، سایه مرگ، 3+7، مستاجر، افسانه، کلاه گشاد، تر خشک تفکیک از نمایش‌های این دوره از جشنواره است که به مدت سه روز برای مردم اجرا می‌ شوند.
مجری طرح هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان اضافه کرد: موضوعات شهروند، شعار سال، آسیب های اجتماعی، ترویج کتاب و کتابخوانی از موارد مورد توجه این دوره از جشنواره است.
به گفته صادق حسنی، قطب الدین صادقی، کوروش زارعی و نادر برهانی مرند به عنوان داوران هشتمین دوره جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان معرفی شده اند.
هشتمین جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر لاهیجان و با مشارکت اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان از ٢٥ تا ٢٨ مردادماه جاری در هشت نقطه شهر لاهیجان برگزار می شود.
لاهیجان در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان (شهر رشت )قرار دارد.
خبرنگار: نظرپور ** انتشاردهنده: کبیری
6029/2007انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *