1284 نفر از آزادگان کشور کرمانی هستندبه گزارش ایرنا محمدرضا حسنی سعدی روز چهارشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز استان کرمان به مناسبت سالروز ورود آزادگان به کشور افزود: نخستین گروه از آزادگان ایرانی 26 مردادماه سال 69 به کشور بازگشتند و هر سال مردم این روز را جشن می گیرند.
وی اظهار کرد: فردا نیز هزار و 284 نفر آزادگان جنگ تحمیلی در استان کرمان در ماهان گرد هم می آیند و ضمن یادآوری خاطرات دوران اسارت و دفاع مقدس از این افراد تجلیل می شود.
وی با بیان اینکه اسرای دشمن در جنگ تحمیلی 72 هزار و 113 نفر بودند که در 78 عملیات های مختلف به اسارت در آمدند اظهار کرد: 15 درصد از اسرای عراقی حاضر در زمان حضور حزب بعث عراق حاضر به بازگشت به کشورشان نشدند در حالی که اسرای ایرانی آرزوی وطن را داشتند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمان افزود: آزادگان کشور، وفادار به امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بودند و همگی صبور و دلسوز این نظام هستند.
سردار حسنی سعدی بیان کرد: باورهای دشمن هیچگاه تاثیری بر عقاید آزادگان ایرانی نداشت، به گونه ای که دشمن در اسارت آزدگان ایرانی بود و از نظر فکری این افراد هیچگاه اسیر دشمن نشدند.
وی با اشاره به جایگاه والای شرکت کنندگان در دفاع مقدس از جمله شهدا و جانبازان و آزادگان گفت: آزادگان ضمن اینکه تعداد کمتری نسبت به دیگر قشرها دارند، نمادی از نمایندگی جمهوری اسلامی در دست حزب بعث بوده و برای 2 کشور از اهمیت ویژه ای برخوردار بودند.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی چندین مرحله فرمودند آزادگان آبروی نظام را خریدند و آنها ذخائر نظام هستند و حضرت امام خمینی (ره) نیز در مورد آزادگان جنگ تحمیلی فرمودند، اگر اسرا آزاد شدند و من در جمع شما نبودم به آنها بگویید که امام به یاد شما بود.
خبرنگار: حامد سالاری ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7420/3029انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *