گشت نوستالژیک متولدین دهه 60 در تهران قدیمبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، رجبعلی خسروآبادی افزود: خاطرات دهه 60 بخشی از هویت فرهنگی و اجتماعی کودکان و نوجوانان اوایل انقلاب اسلامی است که می‌تواند به‌عنوان یک دوره زمانی با رویدادهای منحصربه‌فرد در تاریخ کشور ماندگار شود.
وی اظهار کرد: شرکت کنندگان در این تورهای ویژه با عنوان «تهرانگردی نوستالژیک» ضمن انجام بازی‌های دهه‌ 60 در خانه فراغت دبیرالملک و دیدن خاطرات تصویری این دوران، از بافت تاریخی تهران قدیم نیز دیدن می کنند.
خسروآبادی افزود: تهرانگردی نوستالژیک با مشارکت معاونت اجتماعی شهرداری منطقه 6 و مدیریت گردشگری منطقه 12 تا پایان فصل تابستان به عنوان خاطره ای از آخرین ماه تعطیلات مدارس برگزار می شود.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: علاقه مندان برای شرکت دراین تور گردشگری و کسب اطلاعات بیشتر دراین زمینه می توانند به سامانه اینترنتی میراث فرهنگی استان تهران به نشانی Tehran.ichto.ir مراجعه کنند.
به گفته وی، اولین تهرانگردی نوستالژیک، پنج شنبه 26 مردادماه از ساعت 14 الی 18 در محدوده امامزاده یحیی برگزار می شود.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: امین کمالی فر – انتشاردهنده: موسی فعالیان
تهرام/7247/1539**1625انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *