کوچکی نژاد: بطحائی از دغدغه معلمان آگاه استبه گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، جبار کوچکی‌نژاد نماینده موافق با سید محمد بطحائی، عصر سه شنبه در جلسه بررسی صلاحیت وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش افزود: در ابتدا از همه همکاران و رئیس مجلس برای ابراز همدردی با بنده به خاطر رحلت برادر جانبازم تشکر می‌کنم.
وی ادامه داد: به صحبت‌های همکاران عزیزم که به عنوان مخالف سخنرانی کردند دقت کردم هم آقای جاسمی و هم بیگلری و متوجه شدم که نقدهای آنها درست در جهت برنامه‌های دکتر بطحائی و در واقع در دفاع از برنامه های او است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مطمئن هستم دوستانی که مخالف وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش هستند نسبت به شخصیت او کاملا موافق هستند و باید از رئیس جمهوری برای انتخاب چنین وزیری انقلابی و اعتدال گرا تشکر کرد.
کوچکی‌نژاد با بیان اینکه همه دوستان و معاون اول رئیس جمهوری درباره حساسیت وزارت آموزش و پرورش سخنانی را مطرح و نکاتی را عنوان کردند، گفت: همه می‌دانیم وزارت آموزش و پرورش از وزارتخانه‌های بسیار حساس در دولت است که حتی یک اشتباه کوچک در آن خسارات جبران ناپذیری به بار خواهد آورد چرا که 13 میلیون دانش آموز مثل یک رود در حال حرکت در آن هستند و زمان اجازه خارج شدن از این رود را به آنها نمی‌دهد بنابراین خسارت در این وزارتخانه همه دانش آموزان را در بر می‌گیرد.
وی با بیان اینکه پیش از سخنرانی در مجلس، وزرای آموزش و پروش بعد از انقلاب را بررسی می‌کردم، گفت: تنها وزیری که تمام عمر خود را در این وزارتخانه گذرانده و به تمامی مشکلات و دغدغه های معلمان آگاه است همین دکتر بطحائی‌ است و بدون شک با حضور او کمترین اشتباه و یا بدون اشتباه وزارت آموزش و پرورش مدیریت خواهد شد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به نظرم وزیر بسیار مناسبی معرفی شده که از معلمی و مدیری در مدرسه شروع کرده و تا کارشناسی، امور اجرایی و مدیریت بالاتر در وزارت آموزش و پروش بالا رفته است.
کوچکی‌نژاد به برنامه‌های دکتر بطحائی‌ برای وزارت آموزش و پروش اشاره کرد و توضیح داد: نمایندگان عزیز اگر به برنامه‌های ایشان نگاه کنید متوجه می شوید که دکتر بطحائی به وضعیت بودجه و قوانین داخلی و خارجی کشور اطلاع کامل داشته و برنامه های خود را همسو با آن تدوین کرده است. بنابراین با توجه به برنامه ایشان و آنطور که رئیس دولت قول داده اند که به آموزش و پروش کمک کنند، دوران خوبی را در زمان مدیریت دکتر بطحائی‌ خواهیم داشت.
وی تاکید کرد: بدون شک با همکاری دکتر بطحائی‌ در وزارت آموزش و پرورش سابقه زیاد ایشان می توانیم بسیاری از معظلاتی که امروز فرهنگیان ما با آن دست به گریبانند را حل کنیم.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروزه کسی نیست که از مشکلات بازنشستگی و کمبودهای فراوان معمان بی خبر باشد، افزود: تلاش معلمان ابتدایی و کار زیاد که کمترین دستمزد را دریافت می کنند از جمله مشکلات آموزش و پرورش است و نکته مهم اینجاست که وزیر پیشنهادی بیش از همه به این مسائل آگاه است.
کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد: بحث درس پرورشی در مدارس، آموزش قرآن، کلاس ورزش نیز از دیگر موضوعاتی است که در برنامه های دکتر بطحائی به آنها اشاره شده است. ایشان حتی راهکارهای بسیاری در متحول کردن اقتصاد آموزش و پرورش دارند و این دغدغه ها به روشنی در برنامه های او وجود دارد.
ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پروش از دیگر محورهایی بود که کوچکی‌نژاد به آن اشاره کرد و توضیح داد: دکتر بطحائی برای این موضوعات نیز برنامه های مدون و خوبی دارد که با اجرایی شدن آن بخشی از مشکلات اقتصادی این وزارتخانه برطرف خواهد شد.
نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی همچنین به تخلفات صندوق ذخیره فرهنگیان اشاره کرد و گفت: پس از تخلفاتی که در این صندوق اتفاق افتاد بنده به عنوان مسئول به همراه عده‌ای از نمایند‌گان به بررسی این تخلفات پرداختیم که نتیجه آن را پس از رای اعتماد های مجلس ارائه خواهیم داد. اما این نکته را ذکر کنم که به هیچ وجه هیچ تخلفی در صندوق ذخیره فرهنگیان از طرف دکتر بطحائی و خانواده او وجود ندارد.
وی خاطرنشان کرد: بسیاری از شخصیت ها و صنوف مختلف اعلام حمایت از دکتر بطحائی داشته اند و برخی از نمایندگان نیز به عنوان موافق قصد صحبت درباره ایشان را داشته اند که همه نشان از انتخاب درست وی است. امیدوارم با رای بالای مجلس به دکتر بطحائی پشتیبانی خوبی از وی برای وزارت آموزش و پرورش داشته باشیم.
فراهنگ**9246** خبرنگار: علیرضا مرادی * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *