کودکان و نوجوانان گیلان در کوچه پس کوچه های رشتسرپرست کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان گفت: سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری کلانشهر رشت و کانون پرورش فکری استان، نسبت به برگزاری تور رشت گردی با عنوان در کوچه پس کوچه های رشت اقدام کرده اند.
اسفندیار ضیائی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان این که تور رشت گردی تا پایان شهریورماه جاری ادامه دارد، خاطر نشان کرد: غنی سازی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و آشنایی آنها با جاذبه های تاریخی، فرهنگی و هویتی استان گیلان از اهداف برگزاری این برنامه است.
وی بیان کرد: بازدید از بناهای تاریخی شامل خانه قدیری، خانه ابریشمی، عمارت کلاه فرنگی ، ساختمان تاریخی شهرداری، پست، سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری رشت، عمارت تاریخی شورا ، خانه فرهنگ رشت ، موزه روستایی و موزه از جمله برنامه های این تور است.
بیش از 50 هزار کودک و نوجوان در استان عضو مراکز کانون هستند.

** بیش از 30 هزار دانش آموز پایه نهم در گیلان هدایت تحصیلی شدند
مدیرکل آموزش و پرورش گیلان از هدایت تحصیلی 30 هزار و 391 دانش آموز پایه نهم در این استان خبر داد.
مهدی حاجتی به ایرنا گفت: از این تعداد دانش آموزان، 17 هزار و 548 نفر برای ثبت نام اقدام کردند.
وی اظهار داشت: پنج هزار و 540 دانش آموز در رشته علوم تجربی، یک هزار و 580 نفر در ریاضی فیزیک، 6 هزار و 41 نفر در علوم انسانی، 2 هزار و 335 نفر در فنی و حرفه ای، 2 هزار و چهار نفر در کار و دانش و 48 نفر در رشته علوم و معارف اسلامی ثبت نام کردند.
حاجتی خاطر نشان کرد: دانش آموزان در فرم های هدایت تحصیلی ، اولویت های مورد علاقه خود را انتخاب می کنند و آنهایی که حد نصاب رشته مورد علاقه را کسب کنند، می توانند ثبت نام شان را در رشت دلخواه انجام دهند.
وی بیان داشت: دانش آموزان بر اساس فرم شماره هفت در زمینه آزمون های مشاوره ای 30 امتیاز، نظر والدین پنج ، دبیران و بررسی های مشاوره ای هر کدام 10، عملکرد تحصیلی 35 امتیاز در راستای توانمندی ها، علایق و آمادگی تحصیلی خود و در رقابت با دیگر دانش آموزان امتیاز بندی می شوند و نمره ورقه خرداد پایه های هفتم، هشتم و نهم ملاک عملکرد تحصیلی آنها قرار می گیرد.
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان اظهار داشت: امسال حداقل نمره دروس با هر رشته تحصیلی مشخص شده که شرط لازم ورود به رشته تحصیلی است و دانش آموزان با توانایی علمی بالاتر می توانند در رشته های مورد علاقه خود ثبت نام کنند.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، تا پایان برنامه ششم توسعه کشور، آموزش و پرورش موظف شده تا نیمی از ظرفیت تحصیلی خود را به رشته های کار دانش و فنی و حرفه ای اختصاص دهد.
در سال تحصیلی گذشته بیش از 370 هزار دانش آموز در مدارس استان گیلان تحصیل کردند.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی ** انتشاردهنده:کبیری
7286 / 2007انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *