کتاب ‘ماموستا’ نوشته ملا قادر قادری رونمایی شدبه گزارش خبرنگار ایرنا، این آئین با حضور جمعی از شخصیت های کشوری، مسئولان استانی، خانواده های معظم شهدا، جمعی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و قشرهای مختلف مردم در جوار مزار مطهر شهدای 26 مرداد برگزار شد.
در این مراسم امام جمعه پاوه، مهمترین محورهای کتاب خود را در باره دفاع از اسلام، انقلاب، مردم و رهبری عنوان کرد و گفت: این کتاب تاریخ مردم پاوه است که رشادت، فداکاری، مقاومت و ایستادگی مردم این دیار را نشان می دهد.
ماموستا قادری در ادامه به بیان خاطراتی از حماسه 26 مرداد سال 58 پرداخت و گفت: در این حماسه خون شهدای شیعه و سنی در یک سنگر با هم در آمیخت تا پیام وحدت را به جهانیان اعلام کنند.
وی افزود: پاوه و مردمان آن همواره منادیان وحدت بوده و هستند و این مهم را در تمامی عرصه های حساس و تعیین کننده انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و بعد از آن نشان داده اند.
امام جمعه پاوه با بیان خاطراتی از حماسه 26 مرداد پاوه گفت: چهار عامل در شکست حصر پاوه مهم و تأثیرگزار بودند که لطف خداوند، مقاومت و ایستادگی مردم پاوه، پیام روحبخش و نجات بخش بنیانگذار جمهوری اسلامی و حضور شهید چمران بودند.
ماموستا قادری افزود: رشادت و ایستادگی مردم پاوه در آن ایام بود که به بنده انگیزه داد تا قلم بدست بگیرم و این کتاب را بنویسم تا جهاد و فداکاری و رشادت و ایثار مردم در آن ایام سخت فراموش نشود.
امام جمعه پاوه گفت: بخشهای دیگر کتاب در باره حوادث دوران دفاع مقدس، دوران انقلاب از شکل گیری تا پیروزی و دوران طلبگی اینجانب است.
حماسه پاوه در مرداد سال 1358اتفاق افتاد و طی آن اشرار ضد انقلاب و نیروهای وابسته به شاه با بیش از 12 هزار نفر نیروی مسلح قصد تصرف این شهر را داشتند که با مقاومت و ایستادگی و رشادت نیروهای مردمی، پاسداران بومی و اعزامی و فرماندهی شهید چمران هیچ گاه موفق به تصرف شهر نشدند و بعد از یک هفته با صدور فرمان تاریخی حضرت امام (ره) و تقدیم شهدای 26 مرداد محاصره شهر شکسته شد و متجاوزان نیز پا به فرار گذاشتند.
شهرستان پاوه با بیش از 61 هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
8066 خبرنگار:محمدهادی زامیاد ** انتشار دهنده:علی مولویانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *