کارگاه آموزشی جریان شناسی سلفی معاصر و تکفیر در زاهدان برگزار شدمدیر دبیرخانه ائمه جمعه نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان در حاشیه این کارگاه آموزشی به خبرنگار ایرنا گفت: این کارگاه آموزشی به مدت یک روز و با حضور شماری از بزرگان طوایف، نخبگان، علما، ائمه جمعه و جماعات استان در زاهدان برگزار شد.
مولوی عبدالغنی دهانی سورانی اظهار داشت: این کارگاه آموزشی هم اندیشی، شناخت افکار و جریان های تکفیری و گروههای افراطی که در منطقه وجود دارند مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.
وی بیان کرد: راههای مقابله با افکار گروههای تکفری، سلفی و داعش در این کارگاه آموزشی توسط علما، ائمه جمعه و جماعات بررسی می شود.
وی ادامه داد: در این کارگاه آموزشی به علما، ائمه جمعه و جماعات توصیه می شود تا در منابر خودشان تفکرات و اندیشه های باطل جریان های تکفیری و گروههای سلفی را باز گو کنند.
وی بیان کرد: علما، نخبگان، ائمه جمعه و جماعات افکار تند و منحرف وهابیت و تکفیری هایی را که در سوریه و کشورهای اسلامی به جان مسلمانان افتادند را برای مردم تبین می کنند.
دبیر کارگاه آموزشی جریان شناسی سلفی معاصر و تکفیر گفت: ادامه این کارگاه آموزشی در شهر قم با حضور علمای شیعه و سنی برگزار می شود.
مولوی دهانی اظهار داشت: جمع بندی مسائلی که در این کارگاه آموزشی ارائه می شود در اختیار رسانه های گروهی و حوزه های علمیه اهل سنت و شیعه قرار داده می شود.
وی بیان کرد: مواردی که در این کارگاه آموزشی مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد در مجلات داخل و خارج از سیستان و بلوچستان که برای اهل سنت کار می کنند منتشر می شود.
3213**6081 خبرنگار: اکبر نوری **انتشاردهنده: حیدر سرایانی
اخبار لحظه به لحظه را در کانال تلگرامی «اخبار ایرنا سیستان و بلوچستان» دنبال کنید. @irnazahedanانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *