پنجمین جشنواره منطقه ای نمایشنامه خوانی وتار در سنندج به کارخود پایان دادبه گزارش خبرنگار ایرنا، در این آیین و بر اساس رای هیات داوران جشنواره، در بخش نویسندگی جلال تجنگی از کردستان نویسنده نمایش ‘ابوبکر محمدی فاطمه محمدی’ مقام اول، غلامرضا همتیان نویسنده نمایش ‘رسم پیر پروانه’ از سنندج مقام دوم و کامران شهلایی از همدان نویسنده نمایش ‘مشترک مورد نظر’ مقام سوم را از آن خود کردند.
همچنین در بخش کارگردانی سید امیر حسین فاطمی کارگردان نمایش ‘تقاطع’ از همدان، علی اکبر نور بخش کارگردان نمایش ‘رسم پیر پروانه’ از بیجار و پدرام رحمانی کارگردان ‘عشق و سنگ’ از آذربایجان غربی به ترتیب مقام اول تا سوم این بخش را به خود اختصاص دادند.
بر اساس رای هیات داوران در بخش بازیگری مرد، علی اکبر نور بخش بخاطر بازی در نمایش’رسم پیر پروانه’ از بیجار مقام اول، کورش احمدی بخاطر بازی در نمایش’زمستان بهار’ از کردستان مقام دوم و اسماعیل پاشایی از سقز بخاطر بازی در نمایش ‘فراموشی’ و پدرام رحمانی از آذربایجان غربی بخاطر نمایش ‘عشق و سنگ’ به صورت مشترک مقام سوم را کسب کردند.
در بخش بازیگری زن نیز میدیا ذاکری بخاطر بازی در نمایش ‘رسم پیر پروانه’ از بیجار، یلدا سیف اللهی و نعمیه حامیان بخاطر بازی در نمایش تقاطع از همدان به ترتیب مقام های اول تا سوم را از آن خود کردند.
همچنین بر اساس رای هیات داوران جایزه بخش موسیقی به شاهین برازش از ارومیه و جایزه بخش صحنه خوانی نیز به فاطمه عباسی از همدان اختصاص پیدا کرد.
در ادامه این آیین از کتاب های ‘پاساری و لک لک ها’ تولید واحد نمایش حوزه هنری کردستان و نویسندگی صابر نیکبخت رونمایی شد.
پنجمین جشنواره منطقه ای نمایشنامه نویسی و نمایشنامه خوانی وتار با حضور هفت گروه نمایشی از استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، همدان و کردستان و همچنین یک گروه نمایشی در بخش جنبی 23 تا 25 مرداد در پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار شد.
**خبرنگار: افسانه گلباغی**انتشاردهنده: امید بهمنی
7348/6108انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *