پخش «دزدان مادر بزرگ» و «الغالبون» در شبکه آی فیلمبه گزارش ایرنا روابط عمومی شبکه آی فیلم، «دزدان مادربزرگ» در سال 1375-1374 تولید و از شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شده است و اولین قسمت از این مجموعه تلویزیونی ایرانی، از چهارشنبه 15 شهریور به نمایش گذاشته خواهدشد.
ماجرای «دزدان مادربزرگ» از این قرار است که در روز عید غدیر خم، پیرزنی که در منزلش به تنهایی زندگی می‌کند، منتظر فرزندانش است تا به دیدارش بیایند و سری به او بزنند. در این حین، سه دزد جوان، به طمع سرقت یک میراث گران‌بها که تصور می‌کنند به پیرزن رسیده، وارد منزل او شده و پیرزن را به عنوان گروگان به خانه خود می‌برند. پیرزن به جای نگرانی و ترس، سعی می‌کند با خونسردی و آرامش، جای خالی مادر را برای آن سه جوان پرکند. رابطه مهرآمیز و مادرانه پیرزن با سه جوان و جست وجوی فرزندان پیرزن برای یافتن او، ماجراهایی را رقم می‌زند.
نیکو خردمند، حسین پناهی، فرهاد جم، بهروز بقایی، افسر اسدی، گیتی معینی، مهوش وقاری، ملیحه نظری، جمشید گرگین، مهری ودادیان، حبیب اسماعیلی، اسماعیل داورفر، جهانگیر فروهر، منوچهر افسری، نادیا دلدار گلچین، لادن طباطبایی، بیژن بنفشه‌خواه، علی‌اصغر گرمسیری، محمدعلی ورشوچی و حسین معلومی بازیگرانی هستند که در این مجموعه تلویزیونی به ایفای نقش پرداخته اند.
«دزدان مادر بزرگ» از چهارشنبه 15 شهریور هرروز ساعت 16 و در 13 قسمت از آی فیلم فارسی به روی آنتن می رود و بازپخش آن نیز در ساعت های 24 و 8 صبح روز بعد به نمایش گذاشته می شود.

** پخش سریال پرطرفدار لبنانی «الغالبون»
مجموعه تلویزیونی لبنانی «الغالبون» که پیش از این از آی فیلم فارسی، با دوبله پخش شده بود، در جدول پخش کانال عربی شبکه آی فیلم قرار گرفته است.
«الغالبون» نخستین سریال شبکه تلویزیونی المنار لبنان است که توسط این شبکه که متعلق به حزب‌الله لبنان در دو فصل ساخته شد و آی فیلم عربی پس از اتمام پخش فصل اول، بلافاصله سری دوم این سریال را به نمایش خواهد گذاشت.
مجموعه تلویزیونی «الغالبون1» کیفیت تشکیل مقاومت حزب‌الله لبنان را از سال 1982، هنگام حمله اسرائیل به لبنان تا سال 1985 زمان عقب‌نشینی اسرائیل از شهر صور به نمایش درآورده است و بیانگر دسیسه‌ های ستمگرانی است که برای شناسایی و از بین بردن فرماندهان غیور لبنان، نقشه می‌کشند. از سوی دیگر فرماندهان حزب‌الله، برای مقابله با صهیونیست و دست‌ نشانده ‌های آنان در نوار مرزی، شجاعانه مبارزه کرده و تا پای جان، در پی‌ اهداف متعالی خویش می‌ ایستند.
باسل خطیب کارگردانی اولین فصل این سریال را بر عهده داشت فتح الله عمر نویسنده آن است و بازیگران معروف لبنانی چون احمد الزین، دارین حمزه، عبدالمجید مجذوب و پی یر داغر در فصل اول این سریال به ایفای نقش پرداخته اند. تصویربرداری آن بیشتر در شهرهای جنوب این کشور و بعلبک و بیروت انجام شده است.
در «الغالبون1» بیش از 100 بازیگر از لبنان و سوریه بازی کرده‌اند و در آن عمار شلق، بازیگر لبنانی، نقش «شهید شیخ راغب حرب» را بازی می‌کند.
فصل دوم این سریال لبنانی به کارگردانی رضوان شاهین و نویسندگی فتح الله عمر، وقایع جدیدی از زندگی اهالی جنوب را پس از خروج نیروهای اشغالگر صهیونیست از صیدا و بخشی از جنوب در بین سال‌های 1985 تا 1992 را به تصویر می کشد.
در «الغالبون2» علاوه بر بازیگرانی چون باسم مغنیه و پی یر داغر که در فصل اول بودند، طونی عیسی نقش «علی بلال»، رودریگ سلیمان نقش «شهید سمیر مطوط»(حاج جواد)، میشل غانم در نقش «شهید رضا حریری» و اکوب دی جرجیان بازی می‌کنند، السا زغیب جای دارین حمزه را گرفته است و یاسرالموسوی فرزند شهید سیدعباس موسوی در نقش پدر حاضر شده است.
«الغالبون1» به بخش هایی از زندگی «شهید راغب حرب» پرداخته و در اپیزود دوم به زندگی «سید عباس موسوی» از زمان رهبری حزب الله لبنان می‌پردازد و نقش او را در ایجاد عملیات‌های مقاومت و در نهایت شهادتش به تصویر می‌کشد.
اولین قسمت از مجموعه تلویزیونی «الغالبون» چهارشنبه 15 شهریور ساعت 19 پخش می شود. باز پخش آن نیز در ساعت های 1 ، 7 صبح و 13 روز بعد به نمایش گذاشته خواهدشد.
فراهنگ ** 7561 **1823 دریافت کننده: سارا کریمیان ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *