پایان جشنواره سراسری دف نوازی در سنندجبه گزارش ایرنا، در آئین اختتامیه این جشنواره و براساس رای هیات داوران و در بخش تکنوازی دختران 13 تا 19 سال، ‘کیناز کیا الوندی’ از گلستان، ‘بهار دهستانی’ از استان مرکزی و ‘پرنیان سلیمانی’ از اصفهان به ترتیب مقام های او تا سوم را از آن خود کردند.
در این بخش و براساس رای هیات داوران ‘فرزانه معتمدپور’ از خراسان رضوی هم شایسته تقدیر شناخته شد.
در بخش تکنوازی پسران 13 تا 19 سال نیز ‘سعید فرزانگان’، ‘دیاکو آرام نیا’ و ‘آرمان حسن زاده’ هر سه از استان کردستان به ترتیب عناوین اول تا سوم را به خود اختصاص دادند و ‘شاهو رستمی’ از سنندج نیر شایسته تقدیر شناخته شد.
در بخش تکنوازی دختران بزرگسال نیز ‘غزل میرزایی’ از خوزستان اول شد، ‘آرزو شفاعت’ از استان البرز به مقام دوم و ‘شادی غلامی’ از استان کردستان به مقام سوم دست یافت.
در بخش تکنوازی پسران بزرگسال نیز ‘پویا رحمانی’ و ‘مختار زندسلیمی’ هر 2 از کردستان به ترتیب عنوان های اول و دوم را به خود اختصاص دادند و ‘محمدرضا قلی پور’ از چهارمحال و بختیاری رتبه سوم را کسب کرد.
همچنین براساس رای هیات داوران ‘امیر دلشاد’ از استان مرکزی در این بخش شایسته تقدیر شناخته شد.
در بخش گروه نوازی نیز ‘گروه کارین’ به سرپرستی ‘پرویز مندمی’ و گروه ژیار به سرپرستی ‘حمزه تَرکه’ هر 2 از کردستان مقام های اول و دوم را کسب کردند و گروه ‘دگ’به سرپرستی ‘محمدرضا سامری پور’ از خوزستان عنوان سوم جشنواره را از آن خود کرد.
هفتمین جشنواره سراسری دف نوازی ‘دف نوای رحمت’ و نخستین دوره بین المللی جشنواره با حضور 25 استان کشور و 2 گروه خارجی از هشتم تا دهم شهریورماه در پردیس سینمایی بهمن سنندج برگزار شد.
خبرنگار: افسانه گلباعی**انتشار دهنده:دریس
7348/ 3020انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *