وزیرآموزش وپرورش و قائم مقام وزیر بهداشت عازم داراب شدندبه گزارش ایرنا محمد علیگو روز جمعه اظهارکرد: مقرر است اردوی تشکیلاتی سازمان دانش آموزی ویژه دانش آموزان دختر متوسطه با جمعیت یک هزار نفری از امروز در شیراز برگزار شود که سهم استان هرمزگان 120 دانش آموز بوده است.
وی در خصوص زمان سانحه تصریح کرد: مقارن ساعت 4 بامداد یکی از سه اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی، دچار سانحه می شود متأسفانه دراین سانحه دلخراش 7 دانش آموز به همراه مربی در دم فوت می کنند و 32 دانش آموز دیگر نیز تحت مراقبت های پزشکی در بیمارستان قرار ‌گرفتند.
علیگو با بیان اینکه اتوبوس حامل دانش آموزان از مجموعه مورد تایید سازمان حمل و نقل جاده ای تهیه شده است، ادامه داد: قبل از هر سفری اتوبوس از لحاظ فنی و راننده از جهت سلامت مورد تایید راهنمایی و رانندگی قرار می گیرد، و آموزش و پرورش بدون بررسی این شرایط تایید مراکز قانونی، به هیچ عنوان از این اتوبوس ها استفاده نخواهد کرد.
قائم مقام سازمان دانش آموزی خاطر نشان کرد: از ابتدای تابستان حدود هزار سفر اتوبوسی برای اردوهای مختلف آموزش و پرورش استفاده شده و حدود 20 هزار نفر جابه جایی دانش آموز داشته ایم و سانحه اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی اولین اتفاق تلخ برای اردوهای آموزش و پرورش بوده است.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت آموزش وپرورش، علیگو جمعیت دانش آموزان شرکت کننده در حال حاضر در اردوهای تشکیلاتی سازمان دانش آموزی را 14هزار نفر ذکر کرد که اردوی شیراز نیز آخرین اردوی امسال محسوب می شود.
اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی عضو تشکیلات سازمان دانش آموزی بود که با هدف شرکت در اردوی ملی فرزانگان راهی شیراز شده بودند.
سانحه واژگونی اتوبوس مقارن ساعت چهار بامداد امروز در منطقه قلعه بیابان بخش رستاق داراب که در فاصله 225 کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است رخ داد و طبق آخرین اخبار تاکنون 9فوتی و 34 مصدوم در پی داشته است.
فراهنگ** 9246** 1823
خبرنگار: علیرضا مرادی ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *