همنشینی اهالی رسانه فارس با کتاب های تخصصیبه گزارش ایرنا در این نشست کتاب های بودن با دوربین تالیف حبیبه جعفریان، همینگوی خبرنگار نوشته ویلیام وایت، قدرت های جهان مطبوعات اثرمارتین واکر، خبرنویسی مدرس از یونس شکرخواه، رستاخیزجان اثر شهید آوینی، شگردهای خبرنویسی نوشته حسن قربانی و گزارشگران بزرگ تالیف دیوید رندال معرفی شد.
این آثار را محمدحسین نیکوپور، احسان اکبرپور، هژیر فتحی، سید غیاث الدین ملک حسینی ، نجمه اشرفی، صفدردوام و حسن دهقان معرفی کردند.
معرفی کنندگان معتقد بودند این کتاب ها در زمینه تهیه خبر، گزارش و عکاسی مطبوعاتی می توانند راهگشای فعالان و همچنین یاریگر اهالی رسانه ها باشند.
نشست یاد شده را اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، خانه مطبوعات استان و اداره کل کتابخانه های عمومی فارس برگزار کردند.
معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست گفت: کتابخوانی دارد به سمتی می رود که به صورت خاطره و حسرت درآمده است.
مهدی رنجبر از رسانه ها و هنرمندان خواست به داد حوزه فرهنگ کتابخوانی برسند و به روش های مختلف به تبلیغ کتابخوانی بپردازند.
وی ادامه داد: اعضای خانواده ها درگیر فضای مجازی شده اند در حالی که انتظار داریم در موضوع کتابخوانی خانواده ها به یاری فرزندانش برای مشارکت در لذت کتابخوانی بیایند، کتابخوانی لذتی دارد که نمی توان آن را با هیچ چیز عوض کرد.
همچنین در این نشست مدیرکل کتابخانه های عمومی فارس اظهار داشت: بخش زیادی از زندگی مردم با رسانه ها سپری می شود و از این لحاظ نقش تربیتی رسانه ها برای معرفی کتاب بیش از پیش می تواند پررنگ تر شود.
روح الله منوچهری ادامه داد:در نظر داریم بخش کتاب های رسانه ای را در کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیرازراه اندازی کنیم.
وی بیان کرد: آماده همکاری با رسانه ها برای تقویت فرهنگ کتابخوانی و شناساندن فعالیت های خود هستیم.
در پایان این نشست، خبرنگاران و دست اندرکاران رسانه ها از بخش نشریات کتابخانه عمومی شهید دستغیب شیراز دیدن کردند.
فیروزه قشقایی مسئول بخش نشریات این کتابخانه به خبرنگاران گفت: این بخش بیش از 2هزار عنوان مجله و روزنامه دارد.
وی ادامه داد: این بخش در سال 1356 بنیانگذاری شد و نخستین روزنامه ها و مجلات کشور دراین بخش نگهداری می شود و می تواند برای پژوهشگران و علاقه مندان مفید باشد.
خبرنگار و انتشار دهنده: غلامرضا مالک زاده
1876انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *