هفت هزار و 700نفر در دوره های سواد آموزی قزوین شرکت می کنندرضا طاهرخانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال تحصیلی جدید چهار هزار نفر در دوره های سوادآموزی، سه هزار نفر در دوره انتقال و 700نفر در دوره های تحکیم سواد شرکت خواهند کرد.
وی اضافه کرد:هم اکنون مراحل جذب و ثبت نام افراد بی سواد در حال انجام است و آموزش دهندگان نیز در حال طی کردن فرایندهای کاری خود هستند.
طاهرخانی با اشاره به شرکت حدود 600 آموزش دهنده در این دوره ها،گفت: افراد بیسواد کامل، دارندگان مدرک تحصیلی اول و دوم ابتدایی و یا مقدماتی نهضت می توانند در دوره سواد آموزی این نهاد شرکت کنند.
وی افزود: همچنین افرادی که در این دوره ها شرکت کرده و در امتحانات پایانی نمره قبولی کسب کرده باشند با دریافت مدرکی معادل سوم ابتدایی می توانند در دوره انتقال ثبت نام و با قبولی در این دوره مدرک ششم ابتدایی را دریافت کنند.
طاهرخانی، آموزش بی سوادان را نیازمند همکاری تمام دستگاه های اجرایی مربوطه دانست و گفت:برای داشتن کشوری توسعه یافته، کسب سواد و دانش از مهم ترین امور است به گونه ای که هر تحول و اتقاق در روند تعلیم و تربیت آثار بزرگی در جامعه خواهد داشت.
وی افزود: یکی از مشکلات مهم در زمینه سواد آموزی این می باشد که بسیاری از این افراد به دلایل مختلف نسبت به ادامه سوادآموزی انگیزه خود را از دست می دهند از این رو لازم است با استفاده از راهکارهای مناسب و جذاب زمینه افزایش میل و علاقه آنها را به این دوره ها فراهم کرد.
سال گذشته یک هزار و 200 نفر از سوادآموزان استان قزوین در آزمون های پایان دوره پذیرفته شدند.
7388*3013
خبرنگار:پریسا نوروزی**انتشار دهنده: رضا اولادیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *