نرخ رشد باسوادی در کردستان از میانگین کشوری بالاتر استبه گزارش خبرنگار ایرنا، حسین فیروزی روز سه شنبه در نشست شورای پشتیبانی سوادآموزی استان در سنندج، افزود: مردم کردستان در کاربرد دانش پیشقدم بوده و از سواد و دانش خود در راستای توسعه و پیشرفت استفاده می کنند.
وی اظهار کرد: بدون شک هر ملت و جامعه ای که از دانش به خوبی استفاده کند به توسعه دست پیدا خواهد کرد.
وی ادامه داد: استان کردستان در انجام سرشماری الکترونیکی نفوس و مسکن استان سوم کشور بوده و این مساله نشان دهنده کاربردی بودن سواد در این استان است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان افزود: اجرای موضوع عدالت آموزشی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران است و نظام این امکان را فراهم کرده که تمامی مردم در همه سطوح از امکانات مساوی برای آموزش بهره مند باشند.
وی افزود: لازم است که به مساله سوادآموزی به عنوان یک کار مهم ملی بیش از گذشته اهتمام داشته و این روند را تا رسیدن به نقطه نهایی هدف با تلاش ادامه دهیم.
وی با بیان اینکه در زمینه سوادآموزی در کردستان کارهای خوبی انجام شده است گفت: تلاش و عدالت محوری نظام آموزشی موجب شده است رشد سوادآموزی در کشور تا 95 درصد و در استان کردستان نیز تا 92 درصد پیش برود.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کردستان افزود: امروزه استان کردستان در رنج سنی 10 تا 35 سال استان ششم کشور بوده و این مهم امیدواری را برای توسعه بیشتر ایجاد می کند.
ماموستا عبدالرحمان خدایی امام جمعه سنندج نیز به خدمات نظام اسلامی در حوزه آموزش و سوادآموزی اشاره کرد و گفت: با توجه به وضعیت استان و صعب العبور بودن مناطق، تاکنون اقدامات خوبی در زمینه آموزش و سوادآموزی در سطح استان انجام شده است.
در ادامه این جلسه اعضای شورای سوادآموزی و نمایندگان دستگاه های همکار ضمن ارائه گزارشی از اقدامات خود در راستای برنامه های سوادآموزی، آمادگی خود را برای همکاری بیشتر اعلام کردند.
در سال تحصیلی گذشته 275 هزار دانش آموز کردستانی در سه هزار و 700 مدرسه و 14 هزار کلاس درس مشغول به تحصیل بودند.
**خبرنگار: افسانه گلباغی**انتشاردهنده: امید بهمنی
7348/6108انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *