نخستین جلسه کمیته تعیین کاربری بناهای تاریخی و فرهنگی برگزار شدبه گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا از معاونت میراث فرهنگی، معاون میراث فرهنگی کشور در رابطه با اهداف کمیته تعیین کاربری بناهای تاریخی و فرهنگی گفت: در این نشست تخصصی، درخواست معاونت صنایع دستی برای تعیین کاربری خانه حسین بهزاد در استان تهران و همچنین اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر برای تعیین کاربری خانه آذین مورد بررسی قرار گرفت.
محمدحسن طالبیان با اشاره درخواست اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان مبنی بر تعیین کاربری برخی بناهای ثبتی این استان افزود: در این نشست، پیشنهاد تغییر کاربری بناهایی همچون حمام شاه حسینی، حمام دادور، خانه بهرامی نژاد، خانه مغنی، خانه شیرمحمدی، زهتاب اسفندیاری، خانه زهتاب صدری، حمام تاریخی شیخ بهایی و خانه یدالهی مطرح شد.
به گفته وی در این نشست با توجه به قدمت بناها و عناوین مطرح شده برای تغییر کاربری و اعلام نظر اعضای حاضر در جلسه تصمیمات قرار شد دبیرخانه کمیته تعیین کاربری بناهای تاریخی در اداره کل حفظ و احیای بناها، بافت ها و محوطه های تاریخی مستقر شود.
طالبیان تاکید کرد: دبیرخانه کمیته یاد شده موظف است ضمن تدوین چارچوب و دستورالعمل های لازم در راستای حفظ ارزش های شهری، شاخصها و معیارها نسبت به بررسی اولیه پیشنهادات واصله اقدام و نتیجه را برای تصمیم گیری در کمیته ارائه کند.
معاون میراث فرهنگی کشور گفت: در این نشست همچنین ساز و کارهای لازم برای الگوسازی در بناهای تاریخی ـ فرهنگی مورد تصویب قرار گرفت.
قرار است جلسات کمیته تعیین کاربری بناهای تاریخی و فرهنگی از این پس به صورت منظم برگزار شود.
فراهنگ**3079**1055
دریافت: علی اسدی** انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *