مقاومت و ایستادگی ملت ایران سرمایه بزرگ کشور در برابر دشمنان استسعید جلیلی شامگاه پنجشنبه در همایش بزرگ آزادگان اردوگاه موصل در سالن ورزشی دانشگاه آزاد واحد خمین، افزود: بدعهدی ها و پیمان شکنی و تحریم های جدید از سوی دشمنان نشان می دهد که نمی توان به وعده ها اعتماد کرد.
وی اظهارکرد: همه این بدعهدی ها به دلیل تفکر انقلابی، ایستادگی و مقاومت ملت ایران است که نه تنها ایران اسلامی را در هشت سال جنگ تحمیلی پیروز کرد بلکه همین تفکر باعث پیروزی جنگ های 23 و 32 روزه لبنان و پیروزی جبهه مقاومت در سوریه و موصل شد.
وی ادامه داد: فرهنگ ایثار و مقاومت و تفکر انقلابی است که امنیت، آرامش ،عزت و افتخار برای کشور ایجاد کرده است.
جلیلی، امنیت را لازمه پیشرفت و تعالی جامعه بیان کرد و ادامه داد: دشمنان می خواهند امنیت را از کشور بگیرند، آن هم امنیتی که مدیون خون شهدا و ایمان راسخ فرزندان این مرز و بوم است.
دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی ایران گفت: شهدا خون خود را نثار انقلاب اسلامی و آرمان های انقلاب کردند که در جامعه فقر، تبعیض، بی عدالتی و فساد اقتصادی نباشد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: اگر کشور به پیشرفت، تعالی، رفاه، امید دست یافته با تکیه بر داشته خود و روحیه و تفکر انقلابی و مقاومت است.
نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی با بیان اینکه ضرورت نسل امروز بازخوانی مقاومت آزادگان است، افزود: دوران اسارت کتاب درس مقاومت و آزادگی است و این فرهنگ باید در شریان های جامعه با قوت جریان داشته باشد.
جلیلی ادامه داد: اسارت به معنای گرفتار بودن نیست بلکه آزادگان به اسارت معنای آزادگی بخشیدند و اسرا در زیر سخت ترین فشارها و شکنجه ها روح و اراده ای آزاد داشتند.
وی با بیان اینکه دشمن از اراده ملت آزاده ایران آگاه است، گفت: دشمنان در زمان انقلاب تمام سعی خود را کردند که شاه برسر قدرت بماند و در زمان هشت ساله دفاع مقدس نیز رژیم بعثی عراق را حمایت کردند اما اراده ملت ایران به دنبال آزادگی و عزت بود.
عضو تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: آزادگان ایران اثبات کردند که می تواند در نهایت سختی و رنج عزیر بمانند مانند نوجوانی که در زمان اسارت برخلاف دستور افسران رژیم بعثی، با صلابت آن چیری را در مقابل دوربین ها گفت که اعتقاداتش حکم می کرد.
جلیلی گفت: اشاعه تفکر مقاومت اسلامی در دنیا راه نجات و آزادگی ملت هاست.
وی با بیان اینکه 200 شبکه ماهواره ای به منظور جلوگیری از اشاعه روحیه مقاومت راه اندازی شده است، تاکید کرد: امروز دشمن توان رسانه ای خود را برای منحرف کردن مسیرانقلاب اسلامی به کار می گیرد و همه باید با بصیرت و هوشیاری در صحنه باشیم.
وی افزود: شهدای مدافع حرم مانند شهید حججی حجت را تمام کردند و امنیت امروز کشور مدیون شهدای مدافع حرم است همانطور که امنیت دهه 60 مدیون شهدای دوران جنگ تحمیلی بود.
عضو تشخیص مصلح نظام اظهار کرد: عصبانیت دشمن و تحریم ها به علت پرورش ارزش شهادت در میان ملت ایران است.
وی، آزادگان را وارث رسالتی بزرگ دانست و ادامه داد: ملت ایران به دنیا نشان داد چگونه با روحیه مقاومت می توان به قله های پیروزی دست یافت.
امام جمعه خمین نیز در این همایش گفت: آزادگان به دشمنان نشان دادند که حتی با شدیدترین شکنجه ها نیز از آرمان های انقلاب دست نمی کشند.
حجت الاسلام سیدعلی حسینی افزود: امام خمینی (ره) ویژگی های عالم و عادل بودن و اخلاص را یکجا داشت و به جامعه درس بصیرت، تقوا، شجاعت، ایثار و مقاومت داد.
به مناسبت ورود آزادگان هشت سال جنگ تحمیلی به میهن اسلامی یک هزار و 500 آزاده از اردوگاه موصل از سراسر کشور به شهرستان خمین سفر کردند.
بازدید از بیت تاریخی امام راحل و آشنایی با جاذبه های گردشگری و طبیعی شهرستان خمین از برنامه های جانبی این همایش و سفر کاروان ازادگان موصل به زادگاه امام خمینی(ره) بود.
سه هزار و 700 آزاده در اردوگاه موصل یک اسیر بودند.
شهرستان خمین از توابع استان مرکزی دارای یک هزار شهید ، 2 هزار و 500 جانباز و 90 آزاده است.
7277/ 6013/خبرنگار: افسانه آروند***انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *