معاون استاندار گیلان: با اجرای برنامه های آموزشی، آمار طلاق کاهش یافتبه گزارش خبرنگار ایرنا، محمد احمدی پور روز یکشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی گیلان با موضوع بررسی آسیب های اجتماعی طلاق افزود: گیلان جزو چهار استان اول کشور در ارتباط با آمار بالای طلاق بود که طی یکسال و نیم تلاش و تعامل، این رقم کاهش یافته است.
وی با بیان اینکه آمار طلاق در پنج ماه نخست امسال نسبت به دوره مشابه 23 درصد کاهش داشته، اظهار کرد: اصلاح رویه های نادرست، ضرورت دارد و می بایست این روند با برنامه انجام شود.
معاون استاندار گیلان ادامه داد: طی سال گذشته هفت میلیارد و 500 میلیون ریال خارج از برنامه دولت برای اجرای برنامه های مبارزه با پدیده طلاق در استان ، اعتبار صرف شده است.
احمدی پور تاکید کرد: کاهش آمار طلاق در استان بر اساس تلاش و تعامل 10 دستگاه همکار در این زمینه انجام شده و بهبود شرایط اجتماعی یکی دیگر از دلایل این اتفاق نیک است.
وی ادامه داد: متاسفانه مقوله مشاوره در استان با مقاومت روبه روست و می بایست برای بهتر شدن روند کاهش طلاق ، اهتمام ویژه ای در این زمینه صورت گیرد.
وی همچنین بر کیفی تر شدن اورژانس اجتماعی و فعالیت در حوزه سبک زندگی جامعه تاکید کرد.
جلسه شورای فرهنگ عمومی گیلان با موضوع بررسی آسیب های اجتماعی طلاق امروز با حضور جمعی از مدیران اجرایی استان در دفتر امام جمعه رشت برگزار شد.
خبرنگار:ضامن**انتشاردهنده:کبیری
1881/2007انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *