مشارکت در اداره مدارس مورد توجه همه اقشار قرار گیردبه گزارش خبرنگار ایرنا، عباسعلی باقری روز سه شنبه در همایش آموزش برگزاری شورای نظارت مناطق آموزش و پرورش شهر تهران در خانه معلم منطقه 6 اظهار کرد: زیرساخت و زیربنای توسعه کشور، آموزش و پرورش و تربیت نسل آینده ساز جمهوری اسلامی است.
وی با بیان اینکه تحول در نظام آموزش و پرورش نیازمند عزم ملی است، گفت: دستیابی به توسعه پایدار از طریق تقویت رکن خانواده و آموزش و پرورش امکان پذیر است.
باقری با اشاره به اهمیت مشارکت در آموزش و پرورش افزود: هیچ نهادی قابل مقایسه با آموزش و پرورش نیست و امر تعلیم و تربیت نیازمند مشارکت همه نهادها است و همه اقشار جامعه باید سهم خود را نسبت به آموزش و پرورش ادا کنند.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران همچنین با اشاره به نقش تاثیرگذار دانش آموزان و فرهنگیان در هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: آموزش و پرورش در همه زمینه ها از ابتدای انقلاب نقش مهمی در کشور داشت و تنها دستگاهی بود که در زمان جنگ و در خط مقدم و پشتیبانی جنگ وظیفه ذاتی خود را به بهترین نحو انجام داد.
باقری، تاسیس مدارس و مراکز آموزشی غیردولتی را یکی از مصادیق مشارکت مردم در امر تعلیم و تربیت عنوان کرد و گفت: نظارت بر این مدارس تنها برعهده یک معاونت نیست و موسسان مدارس غیردولتی هم باید بر فعالیت این مدارس نظارت داشته باشند.
وی با اشاره به تفویض اختیار امور آموزش و پرورش به استان های کشور افزود: امروز نیز همایشی با هدف آموزش و تفویض اختیار در امر تقویت فعالیت های مراکز و مدارس غیر دولتی به مناطق برگزار شده است.
باقری با تاکید بر اینکه باید به تمامی مناطق آموزش و پرورش، آموزش های لازم در حوزه تفویض اختیار داده شود، افزود: بنا بر عقیده وزیر آموزش و پرورش، تفویض اختیار باید در کف مدرسه و در تمامی سطوح آموزش و پرورش تحقق پیدا کند و براین اساس از مهرماه 96، تفویض اختیار در مناطق آموزش و پرورش شهر تهران اجرایی می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران با بیان اینکه از مجموع یک میلیون دانش آموز تهرانی 200 هزار نفر از آنان در مراکز و مدارس غیردولتی تحصیل می کنند، ابراز امیدواری کرد: همایش آموزش برگزاری شورای نظارت مناطق آموزش و پرورش شهر تهران در راستای تقویت و عملیاتی کردن تفویض اختیار به مناطق به ویژه در حوزه نظارت بر عملکرد مدارس غیردولتی مفید باشد.
همایش آموزش برگزاری شورای نظارت مناطق آموزش و پرورش شهر تهران روز سه شنبه با حضور مرضیه گرد معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیر دولتی و توسعه مشارکت های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش، حسن مسعودی مدیرکل مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش، فریدون واسعی مدیر کل دفتر حقوقی، املاک و حمایت قضایی وزارت آموزش و پرورش و عباسعلی باقری مدیرکل آموزش و پرورش تهران و جمعی دیگر از مسئولان در خانه معلم منطقه 6 آموزش و پرورش تهران برگزار شد.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی – انتشار: محمد آجورلو
تهرام/7245//1348انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *