مدیر حوزه های علمیه استان بوشهر:تقویت انقلاب اسلامی تکلیفی همگانی استبه گزارش ایرنا حجت الاسلام رضا خدری روز سه شنبه درآیین شهادت امام باقر (ع) و آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه علی بن ابیطالب (ع) کنگان افزود: کار علمی بصورت تشکیلاتی و اخلاقی در تراز اسلام وظیفه حوزه های علمیه است.
وی یادآورشد: تشکیل حکومت اسلامی آرزوی دیرینه امام باقر(ع) ، اجداد و فرزندانش است و باتوجه به تشکیل حکومت اسلامی در ایران همه باید برای بالندگی آن تلاش کنیم.
خدری با تجلیل از مقام شامخ امام و شهیدان بویژه شهدای مدافع حرم گفت: پاسداری از انقلاب اسلامی که ثمره خون هزاران شهید مانند محسن حججی است رسالت آحاد جامعه بویژه نخبگان حوزوی و دانشگاهی است.
وی اضافه کرد: چرخه علوم حوزوی در استان بوشهر کامل شده و پایه هفتم حوزه نیز از سال آینده در مدرسه علمیه کنگان راه اندازی خواهد شد.
امام جمعه کنگان و مسئول مدارس علمیه کنگان نیز گفت: در سال تحصیلی جدید 85 طلبه در مدرسه علمیه برادران مشغول به تحصیل خواهند شد و 10 استاد نیز کار تعلیم و تربیت این طلاب را بر عهده دارند.
حجت الاسلام محمود محمودی افزود: تربیت طلاب فاضل و تاثیرگذار و موفقیت در چندین جشنواره علمی کشوری و استانی از افتخارات مدارس علمیه کنگان است.
وی یادآورشد: طلاب بعنوان شاگردان مکتب علمی امام باقر(ع) باید بکوشند ضمن کسب معارف و علوم دین و خودسازی مروج فرهنگ ناب اسلام ، قرآن و عترت در جامعه باشند.
7208/ 6045** خبرنگار: ابوذر حسین پور** انتشار دهنده: اکبر اقبال مجردانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *