مدارس نمونه دولتی شهریور ماه آزمون مجدد برگزار نمی کنندعظیم محبی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار داشت: اگر دانش آموزی در آزمون نمونه دولتی حد نصاب لازم را با توجه به شیوه نامه هدایت تحصیلی به دست آورد اما میانگین نمرات پایه های هفتم، هشتم و نهم وی پایین تر از 14 باشد، باز هم امکان ثبت نام در مدارس نمونه دولتی را ندارد.
وی ادامه داد: امکان آزمون مجدد فقط برای دانش آموزانی فراهم است که قصد ثبت نام در مدارس دولتی و عادی را دارند اما میانگین نمرات برخی دروس آنها به حد نصاب لازم نرسیده به همین دلیل از این دسته از دانش آموزان در شهریور ماه مجددا امتحان گرفته می شود تا بر اساس شیوه نامه هدایت تحصیلی و اولویت رشته ای که برای آنها مشخص شده، بتوانند در پایه دهم ثبت نام کنند.
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش یادآور شد: دانش آموزانی که نمره میانگین سه سال آنها پایین است اما در آزمون مدارس نمونه دولتی قبول شده اند، مدرسه نمی تواند ظرفیت را برای آنها خالی نگه دارد و افراد ذخیره که دارای شرایط لازم هستند، ثبت نام خواهند شد.
محبی اضافه کرد: بر اساس برآوردها، در مجموع حدود 350 هزار نفر در سراسر کشور در آزمون مدارس نمونه دولتی سال تحصیلی 97 – 96 شرکت کرده اند که حدود 50 هزار نفر آنان که موفق به کسب نمره و امتیاز لازم شده اند، برای تحصیل در مدارس نمونه دولتی جذب خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: اکنون در هر منطقه شهری یک مدرسه نمونه دولتی دخترانه و یک مدرسه نمونه دولتی پسرانه وجود دارد و در روستاها نیز مدارس نمونه دولتی فعال بوده و برخی مدارس شبانه روزی نمونه دولتی هستند.
آزمون ورودی مدارس و هنرستان های نمونه دولتی دوره‌های اول و دوم متوسطه 9 تیر ماه در سراسر کشور برگزار شد.
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه 996 هزار و 80 دانش آموز پایه نهم برای ورود به دوره متوسطه دوم در سال 97 – 96 هدایت تحصیلی می شوند، یادآور شد: اکنون در مجموع سه میلیون و 131 هزار و 881 دانش آموز در دوره متوسطه اول به تحصیل اشتغال دارند که از این تعداد یک میلیون و 99 هزار و 670 نفر در پایه هفتم، یک میلیون و 36 هزار و 131 نفر در پایه هشتم و 996 هزار و 80 نفر در پایه نهم درس می خوانند.
فراهنگ ** 1883 ** خبرنگار: مریم جلوداران * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *