محمد چرمشیر داور نمایشنامه نویسی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان شدبه گزارش دوشنبه ایرنا چرمشیر نمایشنامه نویس و مدرس تئاتر، جهانگیریان پژوهشگر و نمایشنامه نویس و فدایی حسین نویسنده ، مترجم و مدرس تئاتر ، خوانش و ارزیابی نمایشنامه های کودک و نوجوان این بخش رقابتی جشنواره را آغاز کردند.
طبق فراخوان و با تاکید بر این که نمایشنامه رکن اساسی اجرا و زیربنای فکری تئاتر صحنه ای را شکل می دهد، به منظور ایجاد تمرکز در نگارش متون و توجه به رعایت مضمون و ساختار درست، این بخش در دو مرحله برگزار می شود.
بنابر اعلام روابط عمومی جشنواره تئاتر کودک و نوجوان دو مرحله به این ترتیب است:
مرحله نخست – شامل انتخاب 10 نمایشنامه از بین آثار متقاضی شرکت خواهد بود. با معرفی کارشناسانی از طرف ستاد جشنواره، صاحبان این آثار فرصت خواهند داشت جنبه های دراماتیک متن را زیر نظر کارشناس مشاور مربوطه تقویت کرده و آماده حضور درمرحله دوم شوند.
مرحله دوم – نمایشنامه های برگزیده مرحله اول بعد ازتغییرات لازم دراین بخش شرکت داده خواهند شد و ازبین آنها سه نمایشنامه به عنوان آثار برگزیده معرفی خواهند شد و جوایزی به برگزیدگان نهایی اهدا خواهد شد.
در صورت تشخیص و تایید هیات داوران، نمایشنامه های منتخب توسط انتشارات نمایش چاپ و از طرف انجمن هنرهای نمایشی برای تولید و اجرا مورد حمایت قرار خواهند گرفت.در این بخش تنها متون جدید و چاپ نشده پذیرفته خواهد شد.
مهلت ارسال آثارمتقاضی مسابقه نمایشنامه نویسی اول شهریور ماه به پایان رسیده و نتیجه مرحله اول داوری آثار 20 شهریور اعلام خواهد شد.
بیست و چهارمین جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان با دبیری مریم کاظمی آذر ماه 1396 در استان همدان برگزار می شود.
فراهنگ ** 7561 ** 1823 دریافت کننده: سارا کریمیان ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *