قوانین مسابقات لیگ بازی‌ های رایانه‌ای ایران منتشر شدبه گزارش روز دوشنبه خبرنگار گروه فرهنگی ایرنا از بنیاد ملی بازی های رایانه ای ، طبق قوانین منتشره شده لیگ بازی های رایانه ای هر نفر می ‌تواند در هر تعداد رشته (و در هر رشته تنها یک بار) ثبت ‌نام کند.
مسوولان برگزاری مسابقات تلاش می ‌کنند مسابقات افرادی که در چند رشته ثبت ‌نام کرده‌اند هم زمان نشود، اما در صورت هم‌ زمانی، مسوولیتی متوجه برگزار کنندگان نخواهد بود و فرد تنها می ‌تواند در یک رشته حضور یابد. نکته مهم دیگر این که افراد برای حضور در مسابقات حتما باید کارت ملی با خود همراه داشته باشند.
بازی‌ در کنسول‌ های پلی ‌استیشن 4 و اکس ‌باکس 360، دسته به تعداد کافی فراهم شده و افراد می‌ توانند طبق قوانین از این دسته ‌ها استفاده کنند.
همچنین بازی ‌های موبایلی هم، توصیه شده علاوه بر در اختیار داشتن پاوربانک، شرکت کنندگان در صورت امکان از اینترنت موبایل خود استفاده کرده تا به مشکل قطعی یا کندی احتمالی اینترنت برخورد نکنند.
زمان بندی برگزاری مسابقات هر رشته اعلام شده است که بر اساس آن در رشته فیفا مسابقات با کنسول اکس ‌باکس 360 از 13 تا 16 شهریور و در کنسول پلی ‌استیشن 4 از 17 تا 22 شهریور برگزار می ‌شود.
رشته PES هم مسابقات با کنسول پلی ‌استیشن 4 از 13 تا 16 شهریور و در کنسول اکس‌ باکس از 17 تا 22 شهریور برگزار می‌شود. در هر دو رشته، از کنسول اکس‌باکس 360 تعداد 2 نفر و از کنسول پلی ‌استیشن 4 تعداد 6 نفر به مرحله نهایی راه می‌ یابند و دیدارهای فینال روی کنسول پلی ‌استیشن 4 برگزار می ‌شود.
رشته‌های موبایلی Quiz of Kings و Clash Royale هم براساس قرعه‌ کشی و زمان ‌بندی که پس از اتمام تاریخ ثبت ‌نام انجام می‌ گیرد، در طول 10 روز مسابقات برگزار خواهد شد.
مسابقات رشته Counter Strike – Global Offensive در صورت به حد نصاب رسیدن از 13 تا 23 شهریور برگزار می ‌شود.
علاقه‌مندان برای مشاهده کامل قوانین، زمان ‌بندی و ثبت ‌نام در سومین لیگ بازی ‌های رایانه ‌ای ایران می ‌توانند به سایت رویداد به نشانی http://cgame.ir مراجعه کرده و صفحه قوانین از منوی سایت را انتخاب کنند.
آخرین مهلت ثبت ‌نام در این لیگ 10 شهریور تعیین شده و این زمان به هیچ عنوان قابل تمدید نیست.
فراهنگ**9338**1823 خبرنگار:صدیقه بهارلو** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *