فرهاد رهبر: واحدهای دانشگاه آزاد باید از حالت جزیره ای خارج شوندبه گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا، فرهاد رهبر روز سه شنبه در مراسم معارفه سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد پزشکی تهران افزود: این دانشگاه نیروهای توانمند را برای نظام جمهوری اسلامی ایران تربیت کرده و از کادر قوی برخوردار است، بنابراین تلاش بر این است که از وجود همین کادر استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه برخی مدیران پیغام داده‌اند که جایگاه‌ آنها در دانشگاه با آمدن تیم جدید متزلزل است و به همین دلیل کاری در حوزه خود انجام نمی‌دهند، اظهار کرد: اشخاصی که قرار است در این دانشگاه نباشند به اطلاع‌شان رساندیم و مدیرانی که به آنها پیامی داده نشده در جایگاه خود هستند و با برنامه‌ریزی کار خود را پیش می‌برند.
رهبر تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی از قطب های آموزشی مهم است و باید مدیران توانمند تلاش بیشتری برای ارتقای توسعه کیفی این دانشگاه کنند.
معاون علوم پزشکی تهران نیز در این مراسم گفت: براساس تصمیمات جدید هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی، حداکثر افزایش شهریه برای دانشجویان گروه پزشکی ورودی‌های سال جدید، 10 تا 12 درصد لحاظ شده و برای ورودی‌های سال 95 و قبل از آن در شهریه پایه افزایشی وجود ندارد.
محسن نفر افزود: در جلسه اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی که 22 مرداد ماه برگزار شد، مقرر شد شهریه پایه و متغیر برای داوطلبان گروه پزشکی سال 96 در شهرستان حداکثر 10 درصد افزایش شهریه داشته باشد.
وی اظهار کرد: برای دانشجویان گروه پزشکی در تهران نیز 12 درصد افزایش شهریه لحاظ شده و بر اساس این تصمیم، برای ورودی‌های گروه پزشکی سال 95 و قبل، افزایش شهریه پایه لحاظ نشده و فقط در شهریه متغیر 10 درصد افزایش خواهند داشت. پردیس‌های خودگردان نیز 10 درصد افزایش شهریه دارند و این درحالیست که پردیس‌های خودگردان در تهران برای سال 96 نیز 12 درصد افزایش شهریه داشته‌اند.
به گزارش ایرنا، بخشنامه دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص نرخ شهریه سال تحصیلی 97-96 برای رشته‌های پزشکی و غیرپزشکی،‌ دانشجویان علوم پزشکی این دانشگاه هفته گذشته اعلام شده و با اعتراضات زیادی مواجه شد.
بر اساس جلسه هیات امنای دانشگاه ازاد اسلامی که اواخر اسفندماه سال گذشته برگزار شده بود، مقرر شد شهریه ثابت دانشجویان رشته‌های غیر پزشکی ورودی سال 1395 به ماقبل بدون تغییر و شهریه متغیر آنها نسبت به سال ٩٥ ، به میزان 10 درصد افزایش یابد.
طبق این بخشنامه، همچنین شهریه ثابت و متغیر دانشجویان رشته‌های غیرپزشکی که از مهر 96 وارد دانشگاه می‌شوند نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش می‌یافت.
بر این اساس، شهریه ثابت دانشجویان رشته های پزشکی که قبل از مهر 96 وارد دانشگاه شده اند افزایش نمی یافت اما شهریه متغیر آن‌ها 80 درصد نرخ شهریه رشته های خودگردان خواهد بود که به زودی از طرف وزارت بهداشت اعلام می شود.
بر مبنای این بخشنامه، همچنین شهریه ثابت دانشجویان رشته‌های پزشکی که از سال 96 وارد دانشگاه می شوند 10 درصد نسبت به سال گذشته افزایش می‌یافت و شهریه متغییر آنها 80 درصد نرخ شهریه رشته های خودگردان است که وزارت بهداشت، آن را اعلام خواهد کرد.
با ابلاغ بخشنامه افزایش شهریه، بسیاری از دانشجویان گروه پزشکی دانشگاه آزاد نسبت به افزایش شهریه های امسال اعتراض داشتند و معتقد بودند که این افزایش، هزینه زیادی به دانشجویان و خانواده های آنها تحمیل می کند.
در این مراسم، ضمن تشکر از خدمات سید محمود طباطبایی، رئیس پیشین واحد علوم پزشکی دانشگاه آزاد، سیدعلی ابطحی به عنوان سرپرست جدید این واحد دانشگاهی معرفی شد.
ابطحی پیش از این، مسئولیت معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی را بر عهده داشت که محسن نفر جایگزین وی شد.
فراهنگ ** 9022 ** خبرنگار: رقیه نوری * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *