ضرورت بهره‌گیری از نخبگان در پیشبرد اهداف روابط عمومی رسانه ملیبه گزارش ایرنا از روابط عمومی رسانه ملی، مهندس فیروزی در مراسم تکریم و معارفه مدیر کل روابط عمومی، مخاطبان و مرجعیت رسانه‌ای صداوسیما را دو سرمایه اصلی رسانه ملی خواند که در کشور بر اساس آخرین نظرسنجی های رسمی حدود 87 درصد مخاطب دارد.
وی با مقایسه تعداد شبکه‌های مختلف تلویزیونی و رادیویی در سال 1370 و اکنون گفت: امروز در عصر فراوانی رسانه‌های متعدد مجازی و غیر مجازی، صاحب چنین سرمایه عظیمی هستیم و برای حفظ این سرمایه باید برنامه ریزی و آینده نگری داشته باشیم.
رئیس حوزه ریاست صدا وسیما با پیش بینی اینکه در آینده تمام ظرفیت‌های رسانه‌ای به صورت پلی لیست (فهرست پخش) در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد، گفت: با این دغدغه نمی‌توان از روش‌های سنتی روابط عمومی بهره برد و ناگزیر از رفتن به سوی نظام نوآوری هستیم.
وی با تأکید بر اینکه خاستگاه نظام نوآوری باید در روابط عمومی باشد، افزود: نخبگان و صاحبان اندیشه سازمان باید طرح‌ها و فکرهای جدیدشان را در روابط عمومی مطرح کنند.
فیروزی با دسته بندی روابط عمومی دستگاه‌ها در کشور به غیر فعال، نیمه فعال و فعال گفت: دسته چهارم روابط عمومی‌های که از آنها به عنوان روابط عمومی‌های فعال یاد می کنند، ضمن مرجعیت بخشیدن به آن نهاد، باعث تشخص آن می‌شوند و هم ارتباط عمیقی با مخاطبان درون و برون‌سازمانی و رسانه ها برقرار می‌کنند و از این جهت روابط عمومی سازمان صداوسیما که به تعبیری روابط عمومی نظام است باید چنین روابط عمومی باشد.
وی ان با قدردانی از تلاش‌های داود نعمتی مدیر کل سابق روابط عمومی از محمدحسین رنجبران مدیر کل جدید این اداره کل به عنوان فردی رسانه‌ای و آشنا به کار یاد کرد و از او خواست با بهره‌مندی از اجماع نظر اندیشمندان و استفاده از حوزه‌های اندیشه الگوهای نوین رسانه ای را برای پیشبرد اهداف سازمان در روابط عمومی به کارگیرد.
محمدحسین رنجبران مدیر کل جدید روابط عمومی رسانه ملی نیز در این نشست با بیان اینکه در جنگ رسانه‌ی امروز روابط عمومی‌ها جایگاه ویژه‌ای دارند گفت: باید آرایش رسانه‌ای درستی با کمک هم تدارک ببینیم و اعتماد مخاطب را به کمک این آرایش رسانه‌ای جلب کنیم که سرمایه عظیمی است. رنجبران تأکید کرد: اعتماد مخاطب با تلاش برای جلب رضایت مخاطبان، صداقت با آن‌ها و تعامل با همکاران درون سازمان و همکاران رسانه‌ای بیرون از سازمان بدست می‌آید و من امیدوارم در این دوره تعاملی ویژه در این زمینه برقرار کنیم.
دکتر نعمتی نیز در این مراسم با بیان تغییراتی که در سه سال گذشته در ساختار نمایندگی‌های روابط عمومی در سازمان بوجود آمده ابراز امیدواری کرد با بازنگری در این ساختار و احیای جایگاه مدیران روابط عمومی در مراکز استان‌ها روابط عمومی بیش از گذشته در انجام مأموریت هایش توفیق یابد.
فراهنگ** انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *