صالحی: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دنبال صیانت از فضای فرهنگی ، هنری و دینی کشور استبه گزارش ایرنا، سید عباس صالحی روز جمعه در یدار با آیت الله علوی گرگانی از مراجع تقلید ، سیاست گذاری، برنامه ریزی و نیز فعالیت های هنری را از جمله وظایف وزارت فرهنگ برشمرد و افزود: معاونت ها، سازمان ها و موسسات فرهنگی متعدد زیرمجموعه این وزارتخانه فعالیت می کنند.
وی ادامه داد: این شبکه گسترده و متنوع از فعالیت ها درحوزه فعالیت ارشاد موجب شده که با وجود صیانت ها و مراقبت ها، امکان بروز خطاهایی نیز وجود دارد که تلاش ما مراقبت بیشتر از گذشته به منظور صیانت از فضای فرهنگی، هنری و دینی کشور است.
صالحی درادامه با اشاره به برگزاری مطلوب حج امسال گفت: با تلاش بعثه رهبر معظم انقلاب و دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مسیر اعزام به حج با وجود تاخیرها، هموار شد و تاکنون اکنون شرایط خوبی برای حجاج فراهم شده است که دراین شرایط اعزام حجاج برای عمره گام بعدی است که می توان برنامه ریزی کرد.
وی ادامه داد: در کنار زیر مجموعه وزارت ارشاد که به طور مستقیم با حوزه دین ارتباط دارد، هفت حوزه فعالیت دیگر ارشاد از جمله حوزه چاپ و نشر، نهاد کتابخانه های عمومی، شورای فرهنگ عمومی، رسانه ها و مطبوعات، بازی های رایانه ای، فعالیت های فرهنگی و هنری خارج از کشور و نیز فضای مجازی از اموری است که به طور غیرمستقیم به امور دین مرتبط است که نشان از ضرورت تعامل بیشتر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و حوزه علمیه است.
وی با استقبال از تعامل بیشتر حوزه علمیه و وزارت فرهنگ و ارشاد گفت: ارتباط وزارت ارشاد با حوزه علمیه قم ارتباط پیوسته و متفاوت از گذشته است.

**آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی نیز دراین دیدار با اشاره به سوابق علمی و حوزه و سابقه مسئولیت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سید عباس صالحی گفت: وزارت ارشاد، وزارت خانه ای است که ارتباط نزدیک با مسائل دینی دارد به همین دلیل باید به جنبه دینی امور مرتبط با ارشاد اهمیت بیشتر دارد وبه دین مردم و مسائل دینی توجه بسیار زیادی شود.
وی با بیان اینکه تامین کننده مسائل دینی در جامعه بسیار سخت است افزود: تبدیل مسائل دین به فرهنگ در جامعه کار سختی است ولی هر تلاش و حرکتی در این مسیر ارزشمند است.
وی با بیان اینکه توجه ویژه و رسیدگی به امور اجتماعی مردم باید در اولویت قرار گیرد اظهار داشت: در برخی مجالسی مانند تئاتر، سینما و جشن هایی که در کشور برگزار می شود حرمت هایی که باید رعایت شود، صورت نمی گیرد که دراین راستا باید به مسائل عمومی اجتماعی رسیدگی جدی شود.
وی با تاکید بر ضرورت احیای سنت های گذشته بزرگان دین گفت: تجدید چاپ آثار بزرگان دینی به منظور ارائه به جامعه نیز باید مورد توجه قرار گیرد.
این مرجع تقلید ادامه داد: یکی از مسائل مهم مورد تاکید اسلام هنر است که در حوزه فعالیت های هنری با کمبودهایی در کشور مواجه هستیم که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی با ابلاغ سلام به آقای روحانی و تبریک انتخاب مجدد ایشان به ریاست جمهوری ابراز امیدواری کرد: در دوره جدید فعالیت دولت، مشکلات جامعه برطرف شود.
7404/ 6133/ خبرنگار: محمد زمانی راد ** انتشار- جعفرمسلمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *