صالحی امیری: تکریم از ایثار و شهادت تجلیل از یک گفتمان استبه گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، سیدرضا صالحی امیری روز چهارشنبه در آستانه فرارسیدن 26 مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی، با گرامیداشت یاد و خاطر شهدا، آزادگان و نیز قدردانی از ایثارگران و رزمندگان اسلام افزود: این تجلیل و تکریم از شخص نیست بلکه از عزت، کرامت، ایثار و مقاومت است که همواره باید پویا و زنده بماند.
وی حضور خانواده معظم شهدا را روشنی بخش هر محفل و مجلس دانست و گفت: همانطور که درخت برای حیات به آب نیاز دارد، این اتقلاب و نظام نیز برای تداوم تا امروز به برکت خون شهدا زنده و بالنده مانده و خواهد ماند.
صالحی امیری به ایثارگری، رشادت و نحوه شهادت محسن حججی اشاره کرد و گفت: عاشورا همیشه تداوم داشته و از کربلا تا شام همواره حادثه خیز بوده، از این رو این چه سری است که در کربلا و شام سرها بریده می شود؛ حتما حکمت الهی در کار است که از آن بی اطلاع هستیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: بطور یقین ایثارگران، جانبازان و آزادگان از تبار شهدا هستند و همواره در پی اهدافی مشترک و مقدس بوده و هستند‌.
وزیر فرهنگ و ارشاد به برنامه هایش برای حمایت و پشتیبانی به امور ایثارگران، جانبازان و خانواده معظم شهدا اشاره کرد و گفت: همواره تمامی سعی خود را بکار بستم تا این قشر کمترین دغدغه و مشکل را در سطح وزارتخانه و امور زندگی داشته باشند لذا اگر کم و کاستی وجود داشته به پای بنده بگذارید.
وی گفت: تلاش کردم موانع سر راه این قشر شریف ایثارگران، جانبازان و خانواده معظم شهدا از جلوی پای شما بردارم و اقداماتی کنم که در شان شما باشد لذا امیدوارم آنگونه که تقدیر است در مسیر تعالی کشور ، انقلاب و نظام گام برداریم.
صالحی امیری به حوادث در حال تکرار در تاریخ اشاره کرد و گفت: اینکه افرادی هر انچه دارند در طبق اخلاص گذاشته و عاشقانه برای دفاع از این مرز و بوم و یا دفاع از حرم دیار و خانواداه خود را ترک می کنند این نشانه اوج ایثار و فداکاری و ایمان به خداست.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: شهید حججی به ما آموخت که این انقلاب به راحتی بدست نیامده و براحتی نیز ان را ازدست نخواهیم داد.
وی ضمن قدردانی از حضور حجت الاسلام ابوترابی فرد در این محفل ، از برادر مرحوم او به عنوان اسطوره مقاومت، ایثار و فداکاری و الگویی برای انسانهای امروز و نسل های انده یاد کرد.
در ادامه این مراسم با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از چهار خانواده مدافع حرم حسین معز غلامی، میثم مداری، رضا خرم، انصاری و جمعی از آزادگان و ایثارگران و جابنازان این وزارتخانه تجلیل شد.
همچنین با حضور حجج الاسلام ابوترابی فرد و انصاری مشاور امور ایثارگران وزارت ارشاد به پاس قدردانی از حمایت ها و تلاش های سید رضا صالحی امیری با اهدای لوح تقدیر و یک جلد کلام الله مجید از وی تجلیل شد.

فراهنگ ** 1355 ** خبرنگار: علی اکبر قزوینیان * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *