شیار143 و بادیگارد در اردوی راهیان نور نمایش داده می شودبه گزارش روز چهارشنبه گروه فرهنگی ایرنا، همزمان با برگزاری اردوهای راهیان نور غرب، «سینماسنگر» جشنواره عمار در مناطق عملیاتی استان‌‌های کردستان و کرمانشاه دایر می‌شود.
«سینماسنگر» جشنواره عمار با محوریت آثار وحدت، جهاد و شهادت و بازخوانی رشادت‌های مردم غیور کرد از 25 مرداد تا 8 شهریور در باشگاه افسران شهر سنندج میزبان مردم و زائران می‌شود.
مستندهای «آفرندن»، «کرکم»، «روزگار اکبر»، «اهل سنت ایران»، «جلال کردستان»، «هابیل خون و خرما»، «برادرانه» و آثار داستانی «سمیه کردستان»، «عشق علیه الاسلام» از جمله آثاری هستند در سینماسنگر جشنواره عمار نمایش داده می‌شوند.
از دیگر برنامه های هنری این اردو نمایش نماهنگ «جوانمردان دوران» به همراه فیلم سینمایی بادیگارد و شیار 143 است.
در کنار سینماسنگر، سینما سیار جشنواره عمار هم به مدت دو هفته، آثار سینمای انقلاب را در شهرها و مناطق عملیاتی راهیان نور غرب در کردستان و کرمانشاه به نمایش می‌گذارد.
پیش از این نیز «سینماسنگر» جشنواره عمار جهت نمایش آثار سینمای انقلاب در یادمان شهدای هویزه، میزبان زائران راهیان نور شده بود.

**مجری و خواننده جشن منتقدان سینما مشخص شد
«فرزاد حسنی» اجرای مراسم جشن منتقدان را برعهده خواهد داشت و «حجت اشرف‌زاده» قطعاتی را در این مراسم اجرا خواهند کرد.
اهدای جوایز برگزیدگان بخش‌های مختلف و نیز بر‍پایی بزرگداشت جمشید هاشم‌پور، گوهر خیراندیش، فرید مصطفوی، جمال امید و نکوداشت زنده‌یاد علی معلم بخش‌های اصلی این مراسم را تشکیل می‌دهد.
یازدهمین جشن بزرگ منتقدان سینمای ایران از ساعت ۱۹ فردا پنجشنبه ۲۶ مرداد به دبیری جعفر گودرزی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

**رویا تیموریان: گذر موقت را می‌بینم اما به سینما آزادی نمی‌آیم
رویا تیموریان قرار بود سه‌شنبه شب 24 مرداد در کنار مردم و عوامل فیلم ‘گذر موقت’ به کارگردانی افشین هاشمی به تماشای این فیلم بنشیند اما در اعتراض به تحریم فیلم ‘زادبوم’ توسط حوزه هنری به سینما آزادی نرفت.
تیموریان در پیام کوتاهی درباره این تصمیمش نوشت: دوست عزیزم افشین هاشمی مرا به تماشای فیلم ‘گذر موقت’ دعوت کرده است. با کمال افتخار این فیلم را خواهم دید، اما نه در سینمایی که متعلق به بیت‌المال است و اختیار آن در دستان حوزه هنری، که کارش شده تحریم فیلم‌های سینمای ایران، از جمله فیلم خودم، ‘زادبوم ‘ که جز احترام و ستودن وطن و ایران و ایرانی و حفظ حرمت خانواده، پیامی ندارد. از افشین هاشمی پوزش می‌طلبم و حتماً به تماشای فیلمش در سینمایی آزاد از مواضع و تحریم های ضدفرهنگی خواهم نشست.

**پیش‌تولید «بازی های مردانه» آغاز شد
پروانه ساخت فیلم «بازی های مردانه» به تهیه کنندگی وحید رحمتی و کارگردانی امین تبار صادر شد.
با صدور مجوز ساخت، پیش تولید این فیلم آغاز شد و در حال حاضر بازیگران انتخاب می شوند.
فیلمنامه این فیلم را امین تبار نوشته است و «بازی های مردانه» در فضایی داستانی و در ستایش سینما ساخته می شود.

فراهنگ**9246**1823 خبرنگار: علیرضا مرادی** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *