شورای نگهبان درباره لایحه مقابله با تقلب علمی اعلام نظر کردبه گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت علوم، محمد روشن با اشاره به لایحه پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی اظهار داشت: این لایحه، مصوب جلسه 28 تیرماه 1396 مجلس شورای اسلامی، در جلسه 11 مرداد 1396 شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار گرفته و نظر شورای نگهبان دراین خصوص اعلام شد.
وی درباره جزئیات نظر شورای نگهبان در خصوص این لایحه گفت: در نظر شورای نگهبان در خصوص این لایحه آمده است که در تبصره 9، با توجه به عبارت تبصره، این ایهام وجود دارد که حوزه‌های علمیه نیز زیرنظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری هستند که لازم است در این خصوص رفع ابهام شود تا اظهارنظر ممکن شود.
روشن ادامه داد: با این وصف، بخش های اساسی و مهم مرتبط با وظایف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از خدشه مصون مانده است.
وی بیان داشت: اکنون کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی نیز اقدام به اصلاح عبارتی کرده و نام حوزه های علمیه را به ابتدای متن منتقل کرده تا شبهه شورای نگهبان رفع شود.
معاون وزیر علوم یادآور شد: در گفت‌وگویی که با اللهیارملکشاهی، رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی داشتم، تصمیم گرفته شد این اصلاحیه برای صحن مجلس ارسال شود تا در هفته آینده در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با مشارکت وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همکاری وزارت دادگستری، در حال تدوین آیین‌نامه اجرایی لایحه مقابله با تقلب در تولید آثار علمی و تقدیم آن به هیات وزیران است.
فراهنگ **1085**1055
دریافت کننده : ناهید پورمند**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *