شرکت 80 هزار نفر در طرح های اوقات فراغت کانون های مساجد آذربایجان غربیحجت الاسلام اباذر بیگی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در بیش از یک هزار پایگاه کانون فرهنگی هنری آذربایجان غربی برنامه های اوقات فراغت در حال اجراست.
وی اظهار کرد: 12 مبلّغ روحانی از قم برای همکاری در راستای طرح های اوقات فراغت به شهرستان های مختلف آذربایجان غربی اعزام شده اند.
وی اضافه کرد: برنامه های تابستانی این مجموعه فرهنگی به منظور پرکردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان از 20 تیر ماه آغاز شده است.
وی ادامه داد: برگزاری کلاس های قرآنی، گردشگری، اردوهای درون استانی و برون استانی به ویژه اردوی زیارتی، کلاس های تقویتی، صنایع دستی و فنی و حرفه ای از جمله رشته هایی هستند که برای پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان استان در نظر گرفته شده است.
مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون های فرهنگی و هنری مساجد آذربایجان غربی در بخش دیگری با اشاره به برگزاری همایش اندیشه های آسمانی در مشهد مقدس گفت: 55 نفر از نخبگان کانون های فرهنگی هنری مساجد استان در قالب طرح اندیشه های آسمانی از چهارم شهریور ماه آینده به این همایش اعزام می شوند.
وی هدف از برگزاری همایش اندیشه های آسمانی را کادرسازی برای کانون ها با نگاه تربیت تشکیلاتی مبتنی بر مبانی دینی عنوان کرد.
حجت الاسلام بیگی افزود: این همایش با محوریت تعریف جهاد، روحیه جهادی، شاخصه های مدیر جهادی، نسبت مدیر جهادی با مفهوم انقلابی گری و مسئولیت و روحیه جهادی در سنگر مساجد برگزار می شود.
به گزارش ایرنا، کانون های فرهنگی هنری مساجد در 18 اسفند 1372 شمسی و طبق مصوبه 302 شورای انقلاب اسلامی ایجاد شد.
تربیت متعالی جوانان با توجه به مقام خلیفه اللهی، توجه به عمران معنوی و محوریت مساجد و کارآمدسازی به معنای توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی از سیاست های کانون های فرهنگی هنری مساجد در راه اندازی کانون هاست.
8137/2093 ** خبرنگار: سیده فاطمه سجادی ** انتشاردهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *