سید احمد خاتمی: شهید حججی، داعش را اسیر اقتدار خود کردبه گزارش خبرنگار ایرنا ، آیت الله سید احمد خاتمی شنبه شب در یادواره شهید مدافع حرم، محسن حججی در یزد افزود: ملت ایران درجنگ تمام عیار فرهنگی با استکبارجهانی است و دشمنان هویت اصیل ما را مورد هجمه قرار داده اند و فرهنگ شهادت و ترویج اهداف شهدایی چون حججی ها موجب خنثی کردن توطئه های کفر جهانی است.
وی ادامه داد: ملت قهرمان ایران در 38 سال گذشته با روحیه ایثار و فداکاری تمام توطئه های دشمنان را خنثی کرده و باید همچنان روحیه شهادت طلبی و فرهنگ ارزش های الهی گسترش و به نسل های آینده منتقل شود.
امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: راه عزت و اقتدار ملت قهرمان ایران ، فرهنگ شهادت و ایثار است و باید همواره یاد و خاطره شهیدان والامقام و امثال شهدای مدافع حرم و شهید حججی ها زنده بماند.
خاتمی به اهمیت برگزاری یادواره شهدا و شهدای مدافع حرم در سطح کشور و یزد اشاره کرد و از تمام کسانی که در راستای فرهنگ شهادت و ترویج اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی فعالیت می کنند قدردانی کرد.
وی در ادامه گفت: ما همواره به موضوع مذاکره و مذاکره کنندگان احترام می‌گذاریم و آنها را امین می‌دانیم ولی این مذاکرات فایده ای برای کشور ما نداشته است .
وی ادامه داد: به رغم برجام و پیگیری های انجام شده در مذاکرات هسته ای، باز شاهد تداوم تحریم های آنها علیه ایران مقتدر اسلامی هستیم.
امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: تحریم ها و تهدیدهای دشمنان و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا علیه ملت و کشور ایران ادامه دارد و قطعا راه عزت در گرو مقاومت و ایستادگی است .
خاتمی افزود: رئیس جمهوری روانی آمریکا مدام ملت و کشور ما را تهدید می کند که تمام گزینه‌ها روی میز است ولی بارها ثابت شده که آنها هیچ غلطی نمی توانند علیه ما انجام دهند.
خاتمی با گله مندی از عکس سلفی برخی نمایندگان مجلس با موگرینی اظهار داشت: عکس سلفی گرفتن با بیگانگان در اصل تخریب چهره ایران در جهان است و راه اقتدار و عزت آفرینی برای کشور و ملت همان فرهنگ شهادت است که حججی ها در مسیر آن حرکت کردند.
یادواره شهید حججی با حضور اقشار مختلف مردم یزد در مسجد سیدالشهدا (ع) این شهر برگزار شد .
7536/ 6197 خبرنگار:کاظم سبحان زاده**انتشار: محمدحسین فلاح
irnayazdd@انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *