سه خبر کوتاه از سروآبادبه گزارش خبرنگار ایرنا مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان از اجرای طرح مدیریت جامع منابع طبیعی در حوزه آبخیز دزلی شهرستان سروآباد خبر داد.
پیمان باباپیری در جلسه منابع طبیعی شهرستان سروآباد با محوریت اجرای طرح مدیریت جامع منابع طبیعی که با حضور فرماندار سروآباد در محل سالن جسات فرمانداری برگزار شد، اظهار کرد: باتوجه به پتانسیل ها و ظرفیت هایی که در شهرستان سروآباد به ویژه در حوزه آبخیز روستای دزلی این شهرستان وجود دارد، این منطقه برای اجرای طرح مدیریت جامع آبخیز انتخاب شده است.
وی ادامه داد: منطقه دزلی در بخش مرکزی شهرستان سروآباد با توجه به شرایط خاص و دلایل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی آن به عنوان نقطه پایلوت اجرای این طرح انتخاب شده است.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کردستان اضافه کرد: در تلاش هستیم این طرح را به عنوان یک طرح نمونه ملی در استان کردستان و در سطح ملی انتخاب و اجرایی کنیم.
فرماندار شهرستان سروآباد نیز در این جلسه اظهار کرد: روستای دزلی باتوجه به قدمگاه مقام معظم رهبری و ظرفیت بسیار بالا در بحث گردشگری و همچنین مشارکت خوب مردم آن به عنوان نقطه پایلوت اجرای طرح مدیریت جامع منابع طبیعی در استان کردستان انتخاب و معرفی شده است.
علی مفاخری ادامه داد: انتخاب منطقه دزلی به عنوان یک منطقه گردشگری و توریستی در اجرای طرح مدیریت جامع منابع طبیعی می تواند به عنوان الگویی برای سایر استان های دیگر کشور نیز مطرح شود.
وی اضافه کرد: اجرای طرح مدیریت جامع منابع طبیعی در حوزه آبخیز روستای دزلی با مشارکت خوب و بالای مردم می تواند موجب اشتغال و افزایش درآمد پایدار در منطقه شده و باتوجه به اینکه یک حوزه گردشگری است با ایجاد سایت های گردشگری در این منطقه می توان شاهد افزایش رونق اقتصادی آن باشیم.
فرماندار سروآباد به اجرای طرح هادی روستای دزلی اشاره کرد و گفت: از محل اعتبارات سال 96 مبلغ 450 میلیون تومان برای اجرای طرح هادی این روستا در نظر گرفته شده و با تخصیص اعتبارات تا پایان سال به اتمام خواهد رسید.

**سومین همایش تکریم و تجلیل از فعالان قرآنی شهرستان سروآباد برگزار شد
سومین همایش تکریم و تجلیل از فعالان قرآنی شهرستان سروآباد با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار و طی آن از 6 نفر از فعالان این حوزه تجلیل و تقدیر شد.
به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم که با حضور معاون اداره کل اوقاف استان کردستان، رئیس امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان کردستان، مسئول دفتر قرآن و عترت، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستانی در محل سالن تبلیغات اسلامی سروآباد برگزار شد، از 6 نفر از فعالان قرآنی و چهار نفر از خبرنگاران قرآنی شهرستان با اهداء لوح تندیس و لوح تقدیری تجلیل و تقدیر شد.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سروآباد در این مراسم با بیان اینکه خدمت کردن به قرآن کریم افتخار بسیار بزرگی است که نصیب هر انسانی نمی شود، اظهار کرد: هر انسانی در راه خدمت به قرآن کریم قدم بردارد وسیله سعادت دنیوی و اخروی خود را فراهم کرده و از جانب خداوند متعال اجر و ثواب بسیار عظیمی است.
حجت الاسلام حسین ورمقانی به مهمترین اقدامات انجام شده در طول 20 ماه از فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان سروآباد اشاره کرد و افزود: تجلیل از قرآن آموزان شهرستان، برگزاری همایش طلیعه نور در شهر هورامان با حضور نابغه قرآنی کشور، برگزاری کارگاه های آموزشی قرآنی، برگزاری محافل قرآنی، ایجاد و ثبت خانه های قرآنی، برگزاری آزمون های قرآنی و تجلیل از قاریان، حافظان و فعالان قرآنی از مهمترین برنامه های اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سروآباد است.

**اعزام سومین کاروان راهیان نور شهرستان سروآباد به مناطق عملیاتی
سومین مرحله از اردوی کاروان های راهیان نور دانش آموزی شهرستان سروآباد با بدرقه مسئولین به مناطق عملیاتی غرب کشور اعزام شد.
جانشین سپاه سروآباد اظهار کرد: این کاروان شامل 158 نفر از دانش آموزان دختر بسیجی مدارس سطح شهرستان سروآباد است که به مدت 2 روز از مناطق عملیاتی غرب کشور بازدید و زیارت خواهند کرد.
سرهنگ سید مرتضی میرآقایی ادامه داد: این کاروان امروز از مناطق عملیاتی بوالحسن و سیران بند بانه بازدید کرده و فردا از مناطق عملیاتی تپه الله اکبر و باشگاه افسران در شهرستان سنندج بازدید خواهند کرد.
وی اضافه کرد: آشنایی با رشادت های رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس، انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان و نسل های آینده و همچنین نهادینه شدن فرهنگ ایثار و شهادت طلبی در جامعه از مهمترین اهداف اعزام کاروان های راهیان نور است.
به گفته وی، شرکت در برنامه های فرهنگی، شرکت در رزمایش شبانه و روایت خاطره های زمان هشت سال جنگ تحمیلی از برنامه هایی است که برای زائرین مناطق عملیاتی در نظر گرفته شده است.
به گزارش ایرنا، شهرستان سروآباد در دوران جنگ تحمیلی 415 شهید گلگون کفن و بیش از 700 جانباز، آزاده و ایثارگر تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
این شهرستان، 24 کیلومتر با کشور عراق مرز دارد و در فاصله 90 کیلومتری از غرب سنندج مرکز کردستان واقع شده است.
**خبرنگار: فرزاد آداک/**انتشار دهنده: امید بهمنی
7354/6108انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *