سال تحصیلی جدید در صربستان با اعتصاب برخی از مدارس آغاز شدبه گزارش روز جمعه ایرنا، اعضای اتحادیه صنفی آموزش و پرورش صربستان در ساعت 12 امروز تظاهراتی را همزمان در چندین شهر در اعتراض به وضع نامناسب کارکنان آموزش و پرورش این کشور برگزار کردند.
بر اساس اطلاعیه اتحادیه صنفی کارکنان آموزش و پرورش صربستان، در سال تحصیلی جدید این کشور حدود 800 کلاس درسی نسبت به سال گذشته کمتر فعالیت خواهند کرد و همچنین 4هزار و 574 نفر نیز در آموزش و پرورش افزون بر نیازند که طی تابستان امسال 460 از آنها شاغل بدون کار بوده اند.
این اتحادیه یادآورشد که حقوق کارکنان آموزش و پرورش 12درصد زیر میانگین حقوق سایر ادارات دولتی صربستان است.
اتحادیه کارگری مستقل صربستان نیز در اعتراض به وضع کارکنان ادارات دولتی این کشور، برای روز دوشنبه 4 سپتامبر تظاهرات سراسری اعلام کرده است.
بر اساس بیانیه اداره آموزش و پرورش صربستان اختصاص یونیفورم برای شاگردان در 55 درصد مدارس این کشور در سال جاری میلادی اجرا می شود.
براساس این اطلاعیه، در سال تحصیلی جدید 68 هزار و 128 دانش آموز کلاس اول ابتدایی در کلاس های مدارس سراسر صربستان حاضر شدندکه 722 نفر کمتر از سال گذشته است.
سال تحصیلی صربستان در قالب دو مقطع ابتدایی و دبیرستان به دو نیمه سال تقسیم شده است. نیمه نخست سال تحصیلی از اول سپتامبر آغاز و تا 28 دسامبر ادامه می یابد و نیمه دوم نیز از 22 ژانویه شروع و نیمه اول ماه ژوئن به پایان می رسد.
دانش اموزان صربستانی علاوه بر تعطیلات زمستانی از 31 دسامبر تا 21 ژانویه، از تعطیلات بهاری 10 روزه نیز برخوردارند.
شبد**اروپام**436**1010
انتشار:حسن معظمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *