زبان مشترک جهانی را برای ترویج فرهنگ اسلامی انتخاب کنیمبه گزارش روز سه شنه خبرنگار فرهنگی ایرنا، عایشه سوجو با تأکید بر وحدت میان مسلمانان افزود: اسلام، دین صلح، لیاقت و تخصص، محبت و مرحمت و مهربانی است، اگر در جایی عدالت، محبت، لیاقت و حقوق انسانی نباشد، در آنجا اسلام واقعی وجود ندارد.
وی ادامه داد: حقوق اساسی انسان، زبان دین است و از همه مهمتر حقوق انسانی است که بنیان آن با دین معنا می‌یابد.
این نویسنده ترکیه‌ای با بیان اینکه برای ترویج فرهنگ اسلامی باید یک زبان جهانی ساخت، افزود: برنامه‌های رسانه‌های کشورهای مسلمان باید با زبان مشترک و روشی منطبق با فرهنگ اسلامی تولید شود تا در جهت جذب مخاطبان تأثیرگذار باشد.
وی ادامه داد: رسانه‌های کشورهای مسلمان با معرفی دین مبین اسلام می‌توانند ارزش واقعی آن را تبلیغ کنند.
عایشه سوجو از جمهوری اسلامی ایران به عنوان سرزمین با سابقه فرهنگ و تمدن کهن یاد کرد و گفت: اگر انعکاس این برنامه‌ها جهانی باشد، در ترویج فرهنگ اسلامی مؤثر خواهد بود و معتقدم که ترکیه و ایران می‌توانند در این مسیر گام‌های اساسی را بردارند.
وی با ارائه پیشنهاد تشکیل شورای مسلمانان جهان اظهار داشت: این شورا باید بر بحث صلح و دوستی بین مسلمانان متمرکز باشد و دنیای واقعی اسلام را به جهانیان نشان دهد.
براساس اعلام سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، عایشه سوجو که تاکنون دو بار به ایران سفر کرده، به همراه خانم‌ها بشری اصلان، نشئه کارانفیل و سویل ارگوش، بانوان فعال رسانه‌ای از ترکیه به منظور آشنایی با دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف به ویژه حوزه  فرهنگی اجتماعی، زنان و خانواده، 19 تا 24 مرداد به میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در ایران حضور دارند.
فراهنگ ** 1355 ** دریافت و تنظیم: علی اکبر قزوینیان * انتشار: امید غیاثوندانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *