رئیس دانشگاه اصفهان :لازم است پارک علم و فناوری متناسب با رشته های این دانشگاه ایجاد شودبه گزارش ایرنا، روابط عمومی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان روز سه شنبه به نقل از هوشنگ طالبی اعلام کرد: در صورتی که برای ایجاد پارک علم و فناوری در دانشگاه اصفهان به جمع‌بندی برسیم لازم است این پارک علم و فناوری متناسب با ویژگی‌های دانشگاه ایجاد شود.
وی که در بازدید از شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان سخن می گفت، اظهار کرد: ارتباط با این شهرک برای اعضای هیات علمی و دانشجویان دانشگاه مفید است.
طالبی به پیچیدگی‌های آموزش عالی در یک دهه گذشته اشاره کرد و افزود: امروز هیچ مشوقی برای متقاضیان ورود به دانشگاه ها به اندازه تامین شغلی آینده موثر نیست و اگر متقاضیان در مورد تامین شغل آینده در هر دانشگاهی احساس امنیت بیشتری حاصل کنند بطور قطع آن دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب می کنند.
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان نیز در این دیدار گفت: استان اصفهان از ظرفیت‌های خوبی برای شکل‌دهی یک اکوسیستم (زیست بوم) نوآوری برخوردار است.
مهدی کشمیری افزود: دانشگاه اصفهان که از جایگاه و موقعیت ممتازی برخوردار است می‌تواند به شکل‌ گیری و توسعه کسب و کارهای فناورانه در اصفهان کمک کند.
رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با بیان اینکه در دهه گذشته برای تعامل با دانشگاه‌ها به منظور راه‌اندازی پارک علم و فناوری 2 مدل پیش روی ما قرار داشت، اظهار کرد: مدل اول این بود که مدیریت پارک علم و فناوری در دانشگاه باشد و شهرک به عنوان مشاور در کنار دانشگاه حضور داشته باشد.
وی افزود: در مدل دوم شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان می‌تواند متولی ایجاد پارک فناوری در دانشگاه شده و دانشگاه نیز امکانات و زیرساخت‌های خود را در اختیار شرکت‌های مستقر در پارک قرار دهد که به نظر ما این مدل کاراتر و بهتر است.
در این بازدید رئیس و اعضای شورای دانشگاه اصفهان در نشستی مشترک راهکارهای توسعه تعامل های دو طرفه را بررسی کردند.
امروزه پارک های علمی و فناوری نقش بسیار عمده ای در پیشبرد اقتصاد جهان ایفا می کنند. این پارک ها علاوه بر امکان فعالیت شرکت های کوچک و متوسط دانش بنیان و کارآفرین در یک محیط اقتصادی، بستر لازم را جهت انتقال و توسعه فناوری، تولید با ارزش افزوده بالا، جذب سرمایه گذاری خارجی و ورود کارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای جهانی را فراهم می کنند.
تا کنون چند دانشگاه معدود در کشور از جمله تهران، تربیت مدرس و سمنان اقدام به راه اندازی پارک علم و فناوری کرده اند.
دانشگاه اصفهان با 70 سال قدمت به عنوان یکی از دانشگاههای جامع و برتر کشور دارای حدود 15 هزار دانشجو و 660 عضو هیات علمی است.
اصفهان دومین استان دانشگاهی کشور با حدود 180 مرکز آموزش عالی و 330 هزار دانشجوی در حال تحصیل است.
ت/3011 / 6022 خبرنگار: آسیه معینی – انتشار دهنده : عمادیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *