دیدار با آزاده طلبه قم/نگارش جزوه چرایی جنگ دراسارتبه گزارش عصر چهارشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان قم، احمد حسینی در این دیدار، ضمن تبریک بیست و هفتمین سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، صبر و استقامت آزاده جانباز «احد طجری» را ارج نهاد و به روح مطهر برادر شهیدش «ابوالقاسم احدطجری» ادای احترام کرد.
26 مردادماه، سالروز ورود آزادگان سرفراز به سرزمین مقدس اسلامی در سال 1369 می باشد و از ایام مهم و ماندگار تاریخ انقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام «علی محمد احد طجری»، متولد سال 1342، اهل ملایر و ساکن قم است؛ روحانی پاسداری است که با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، فعالیت و سخنرانی های تبلیغی خود را در مناطق جنوب شرقی کشور در استان های کرمان و سیستان و بلوچستان به انجام رسانیده است.
وی پس از آغاز سال های دفاع مقدس همراه با منطقه ششم سپاه به عنوان آر. پی. جی. زن عازم جبهه می شود و دوم فروردین سال 1361 هم زمان با آغاز عملیات فتح المبین در منطقه بین دشت عباس و چاه های نفت به اسارت نیروهای بعثی درمی آید.
وی اسارت در هفت اردوگاه رژیم بعثی صدام را، همراه با فعالیت های تبلیغی تجربه کرده است تا این که به اردوگاه تکریت عراق منتقل می شود؛ وی در این رابطه گفت: در این اردوگاه بر اساس تهدید بعثی ها، خواستم دست از فعالیت های خود بردارم، اما هنگامی که در عالم رویا برای دستبوسی خدمت حضرت امام(ره) رسیدم، ایشان فرمودند:«هیچ گاه زی طلبگی خودت را مخفی نکن.» بر همین اساس به برنامه های ارشادی و تبلیغی مخفیانه خود و تهیه و توزیع جزوه تحلیلی 50 صفحه ای درباره «چرایی جنگ تحمیلی» در حمام اردوگاه تکریت عراق اقدام کردم.
شهید بزرگوار «ابوالقاسم احدطجری» نیز برادر این آزاده سرافراز می باشد که در سال 1367، پیش از پذیرش قطعنامه در منطقه خرمال به فیض عظیم شهادت نایل شد.
7406/ 6133/ تنظیم کننده: عباس منجمی ** انتشاردهنده: جعفرمسلمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *