حرکت درخط اسلام و انقلاب از وظایف اصلی وزارت ارشاد استبه گزارش ایرنا ، آیت الله سید محمد سعیدی روز جمعه در دیدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار داشت: وزارت فرهنگ ارشاد باید حرکت به سمت دعوت مردم به تقوا، کمال و اجرای احکام اسلامی را در پیش بگیرد و در این راه احکام اسلامی باید قدم به قدم اجرا و ملاحظات و سلایق مختلف باید مورد توجه قرار گیرد.
وی خطاب به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شما از مفاخر حوزه و برخاسته از بیت علم، سیاست و تقوا هستید که به دلیل جایگاه وزارت ارشاد و انتظارهای رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهوری، مراجع تقلید و مردم با سلایق مختلف موجب می شود که کار در این وزارت بسیار سخت باشد.
وی ادامه داد: از شخص شما که مورد اعتماد مراجع و حوزه علمیه وبزرگان علم، ادب و هنر هستید انتظار می رود در این جایگاه موجب تعامل بیشتر حوزه علمیه و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز شرایط رفت و آمد علما در وزارت ارشاد و اهل فرهنگ در حوزه فراهم شود.
وی افزایش تعامل میان حوزه علمیه و وزارت فرهنگ و ارشاد را برطرف کننده دغدغه های حوزه دانست و گفت: حرم حضرت معصومه(س) به عنوان منشا تحول بزرگ سیاسی و فرهنگی در کشور آماده همکاری با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستیم و برای موفقیت شما دعا می کنیم.
آیت الله سعیدی همچنین از وزیر و کارکنان وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور در مراسم غبارروبی در حرم حضرت معصومه(س) دعوت کرد.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این دیدار با بیان اینکه در حوزه فرهنگ عمومی باید تحولات بهتری در کشور اتفاق بیفتد گفت: قم به دلیل خاستگاه انقلاب اسلامی بودن اگر فرهنگ عمومی در تراز فرهنگ دینی باشد، می تواند در کشور الگوسازی کند.
وی ادامه داد: نقش الگوسازی قم در کشور بسیار بالاست و بسیاری از سنت ها اگر در قم جا بیفتد می تواند در کشور اثرگذاری کند.
صالحی با بیان اینکه تاثیر فرهنگ عمومی در قم فقط مختص شهر قم نیست بلکه بر تمام کشور اثرگذار است افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی آمادگی تعامل حداکثری با آستان مقدس حرم حضرت معصومه(س) و فرهنگ عمومی در قم را دارد.
دیدار با آیت الله یزدی رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ، طلاب و روحانیان و هنرمندان از دیگر برنامه های امروز جمعه صالحی در سومین روز سفر به این شهر است.
7404/ 6133/ خبرنگار- محمد زمانی راد ** انتشار- جعفرمسلمیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *