حال شهرمان خوب نیست مداوایش کنیددر این یادداشت که به قلم حیدر قلی ابراهیمی، عضو ستاد مردمی توسعه خراسان شمالی نگاشته شده است می خوانیم:
در ایام فعالیت‌های انتخاباتی اقصی نقاط شهر مملو بود از شور و نشاط، شیرینی و شربت و شکلات در و دیوار پر از پوستر کوچک و بزرگ و در دست مردم بروشورهای گوناگون و زندگینامه‌های نامزدهای انتخابات، جلوی ستادهای کاندیداها غرق در نور و چراغانی همراه با صدای موسیقی‌های مختلف و بحث ‌و جدل بین طرفداران و پذیرائی رواج داشت.
برنامه‌های سخنرانی نامزدها در نقاط مختلف بر پا بود و برای رأی به دست آوردن وعده‌های آن‌چنانی داده می‌شد که گاهی برخی از آن‌ها جز, محالات بود. کاندیداها بسیار خوش‌اخلاق شده بودند و باهم خوش‌وبش می‌کردند. بین آنان مسابقه شرکت در مراسم‌های عمومی به‌ویژه سوگواری‌ها و نشان دادن خویش رواج داشت.
تبلیغات پرزرق‌وبرق از آن نامزدهایی بوده که از توان مالی بهتری برخوردار بودند و یا طرفداران باوفایی که به آنان کمک مالی می‌کردند اکثر نامزدها اعتمادبه‌نفس بالائی داشتند و بر این باور بودند که رأی خوبی می‌آورند و حتی بعضی خود را در ردیف اولی‌ها می‌پنداشتند! روز موعد فرارسید. لحظات دلهره و استرس بر نامزدها و طرفدارانشان حکم‌فرما بود و این روند ادامه داشت تا نتایج شمارش آرا و اسامی راه‌یافتگان به پنجمین دوره شورا اعلام شد. گرچه شکایاتی توسط تعدادی از کسانی که رأی نیاورند شده بود که نتایج آن گویا ثمری در بر نداشته است.
آغاز بکار پنجمین دوره شورای اسلامی قرار بود 14 مرداد انجام گیرد لیکن به هر دلیلی که هنوز تاریخ دقیق آن مشخص نیست و تحلیف به‌زودی شاهد آغاز بکار منتخبین آن‌ها خواهیم بود که بر کرسی شورا جلوس می‌فرمایند.
در مرکزی که به‌عنوان یک پارلمان محلی بایستی انجام‌ وظیفه نمایند لذا بجاست خطاب به این عزیزان گوشزد کنیم از وعده‌های داده‌شده ذره‌ای عدول نکنید و با احترام به عزم و اراده مردم که شما را برگزیده‌اند طوری به وظایف خود عمل کنید که به عنایت و حمایت آنان لبیک گفته باشید.
مردمی که ثابت کرده‌اند که دیگر با بی‌تفاوتی و بیگانه‌اند. مردمی که مطالبه گرند و با وسواس حرکات و فعالیت شما را رصد می‌کنند و مطمئن باشید در هر موردی عکس‌العمل نشان خواهند داد کما اینکه در دوران شورای سابق به‌وضوح این حساسیت را لمس کردیم.
شهروندانی که از شما انتظار دارند در اولین اقدامتان که یک کار کلیدی است شهرداری مطلع، توانا، بصیر، کارآمد، پرکار و عاشق خدمت و خالص و مخلص و مردمی انتخاب کنید و با حمایت صددرصدی خود به دورند از گرایشات میانی، قومیتی و خط و خط بازی پایه‌گذار و عمرانی و آبادانی شهرمان باشید شهری پرنشاط، شهری زیبا و آباد، پرطراوت و به‌دوراز معضلات فعلی داشته باشیم.
آری موکلین شما حق‌دارند از شما عزیزان بخواهند (حال شهرمان خوب نیست مداوایش کنید تا خوب شود.)
شما برگزیدگان سکاندار هدایت شهر هستید و می‌باشید با شناخت و مطالعه کامل و حفظ قوانین شورا و شهرداری ریل‌گذار ارزنده‌ای برای پیشرفت شهر خود باشید. بایستی با تعمل مدافع حق‌وحقوق شهروندان خود باشید بااحساس مسئولیت و روی باز و درب باز شورا پاسخگو باشید. به کلیه اقشار به‌ویژه قشر آسیب‌پذیر توجه داشته باشید. انتظار مردم از شما برخورد محترمانه، برخورد مسئولانه، گوش شنوا، تعامل و بردباری و رفیق شفیق با شهروندان را در اولویت وظایف خود قرار دهید.
شهروندان از شما می‌خواهند در تمام مسائل مشکلات شهر و مردم سهیم باشید و صرفاً نظارت به شهرداری و شهردار نباشد که صدالبته آن در اولویت قرار دارد و اینکه از دیگر مشکلات غافل نباشید همان‌طور ی که در قانون اساسی در قالب 34 ماده و 4 تبصره از وظایف شورای اسلامی به‌صراحت آمده است اعضاء شورا می‌باید در رفع کمبود و فراهم کردن نیازهای اجتماعی، فرهنگی، آموزشی، بهداشتی، رفاهی، ورزشی، و علاوه بر آن تشویق و ترغیب شهروندان به‌منظور گسترش سرمایه‌گذاری و همکاری با کلیه ادارات، نهادها، و سازمان‌های دولتی. حسن نظارت بر کارهای عمرانی توسعه معابر، گسترش فضاهای سبز شهری، نظارت بر امور سینماها و تماشاخانه‌ها و اماکن عمومی شهری، نظارت بر آسایش بهداشتی و امورات عمرانی و عمومی و توسعه شهری با رقابت سالم با شهرهای توسعه‌یافته جهت داشتن شهری در خویشان شهروندان و توجه ویژه بر امر گردشگری با زیرساخت‌های قابل‌قبول از اهم کارهای شماست.
در پایان امید است با ترکیبی که در این دوره به شورای شهر راه‌یافته‌اند و هرکدام دارای سابقه خدمتی و چهره‌های موجه هستند با زدودن کم و کاستی از چهره شهر با کوشش و کار موثرو مسئولانه جبران مافات بشود و انشا الله شاهد شگرفی‌ها که در عمران و آبادانی شهرمان باشیم و شهر و شهرداری و شورا به‌عنوان الگو و سنبل در کشور مطرح و باعث افتخار شهروندان باشد. انشاءا…

7185/ 6042 خبرنگار: کبری علی آبادی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسیانتهای پیام /*

‘;$.ajax({
type: “Post”,
url: “/NetServices/Ajax.aspx/SendToFriend”,
data: “{data:'” + data + “‘, enterd: ‘” + enterd + “‘ , captcha:'” + captcha + “‘ }”,
contentType: “application/json; charset=utf-8”,
dataType: “json”,
success: function (msg) {

if (msg.d == “”) {
//alert(‘با موفقیت ارسال شد’);
ResultText.innerHTML = “”+ divbody;
} else {
alert(msg.d);
ResultText.innerHTML = oldhtml;

}
ctl00_ctl00_ContentPlaceHolder_ContentPlaceHolder_NewsContent4_Ajaxsendfriend_uc1_Captcha_US1_chanagesecurecode();

},
error: function () {
ResultText.innerHTML = “error”;
}
});

}
function ShowPopup(layer, obj) {

$(“.popup”).colorbox({ width: “350px”, inline: true, href: “#ResultText” });
//var objLayer = document.getElementById(layer);
//doPopup(objLayer,obj)
}ارسال به دوستان
شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *