جایزه بهترین تصویربرداری جشنواره آمریکا به فیلمبردار ارومیه ای رسیداحسان مهدیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه جشنواره فیلم سانفرانسیسکو در سال گذشته برگزار شده اما جوایز آن پس از یک سال تاخیر چند روز قبل توسط دبیرخانه این جشنواره اعلام شده است، افزود: این اثر به نویسندگی و کارگردانی مهدی حیدری، تدوین آرش رفیعی و با هنرمندی توران ملک آرا، تقی ترکمانی و عبدالله محمد زاده تولید شده است.
وی با اشاره به اینکه این فیلم در مورد اهمیت دریاچه ارومیه است، اضافه کرد: انجمن سینمای جوانان استان و مهدی حیدری تهیه کنندگی این فیلم 20 دقیقه ای را برعهده داشته اند.
به گزارش ایرنا، پیمان عباس زاده متولد 1365 شمسی در ارومیه بوده و فیلم های سینمایی ‘ دوباره زندگی’ و ‘چهل کچل’ و فیلم های کوتاه ‘کودکان ابری’، ‘ آغی’، ‘ دزدی’ و ‘آراء’ را فیلمبرداری کرده است.
تندیس جشنواره سالیسبوری آمریکا، بهترین فیلمبرداری جشنواره مجارستان، تندیس سیفژ جشنواره دایتیاتکو اوکراین، دیپلم افتخار جشنواره فیلم کوتاه تهران، تندیس جشنواره حوزه هنری کرمانشاه، تندیس جشنواره منطقه ای سنندج و تندیس جشنواره جلوه های آب اصفهان در کلکسیون افتخارات این هنرمند ملی می درخشد.
این هنرمند ارومیه ای همچنین در سی امین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان اصفهان پروانه زرین بهترین دستاورد فنی و هنری بخش بلند سینمایی را برای فیلمبرداری ‘چهل کچل’ از آن خود کرده بود.
7129/3072
** خبرنگار: توحید محمودپور ** انتشار دهنده: علیرضا فولادیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *