تمایل نداشتن بخش خصوصی ساخت سینما در ایلام را به تعویق انداخته استعلی محمد نیاکان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تنها سینمای شهر ایلام با عنوان قدس سال 92 تخریب و قرار بود توسط مالک آن به مجتمع تجاری و فرهنگی تبدیل شود که همچنان به عنوان پارکینگ خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.
وی ادامه داد: با وجود مکاتبات و شکایت هایی هم که از طریق این اداره کل انجام گرفته ولی مالک آن که بخش خصوصی است همچنان برای ساخت سینما تمایل ندارد.
وی اظهار کرد: چنانچه بخش خصوصی وارد کار شده این اداره کل در چارچوب مقررات و متناسب با قانون با پرداخت تسهیلات حمایت خواهد کرد.
مدیرکل ارشاد ایلام با ابراز تاسف از تغییر کاربری سینما قدس سابق ایلام به عنوان پارکینگ کنونی ادامه داد: برای تغییر این کاربری و ساخت دوباره سینما در شهر ایلام مکاتباتی با شهرداری و استانداری ایلام انجام گرفته تا با مذاکره با صاحب این ملک زمینه ساخت سینما در مرکز این استان فراهم شود ولی نتیجه ای حاصل نشده است.
نیاکان اظهار کرد: این اداره کل بدنبال مطالبات فضای فرهنگی بوده تا سینما قدس سابق ایلام دوباره با طرح و شیوه ای جدید برای استفاده همشهریان احداث شود.
وی گفت: با جود تخریب سینمای سابق ایلام ولی به منظور رفع نیاز فرهنگی مردم، سینما فرهنگ ایلام در مجتمع ارشاد ایلام برپا و همه روزه تازه ترین فیلم های سینمایی برای علاقه مندان اکران می شود.
به گفته نیاکان، همچنین 2 سینما سیار با عنوان سلام نیز در جنوب استان از 2 ماه گذشته نمایش فیلم را برای مردم این منطقه آغاز کرده است.
سینما قدس ایلام با قدمت بالای 40 سال اواخر سال 92 تخریب و قرار بود به مجتمع 11 طبقه تجاری، فرهنگی و خدماتی تبدیل شود که توسط مالک آن اکنون به عنوان پارکینگ خودرو مورد استفاده قرار می گیرد.
ساختمان این مکان به علت پیشینه زیاد و فرسودگی بیش از یک دهه با بی رونقی و استقبال سرد شهروندان ایلامی مواجه شده بود.
خبرنگار: آزاده خرم * انتشار دهنده: حسن کهزادیان
7171/6119انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *