تقویت انسجام ملی مهمترین رسالت رسانه هایوسف امینی در بازدید از نخستین نمایشگاه توانمندی های رسانه ها و مطبوعات نیشابور افزود: در شرایط فعلی بسیاری از مولفه های حوزه خبر و اطلاع رسانی دستخوش تغییر شده و اقناع افکار عمومی برای دولتمردان اهمیت بسیار یافته است.
وی با بیان اینکه ایران مروج یک گفتمان ویژه در دنیاست اظهار کرد: امروز مولفه قدرت کشورها از قدرت سخت به قدرت نرم تغییر پیدا کرده و کشوری قویتر است که صاحب رسانه های قویتر باشد.
وی گفت: رسانه ها پیشگام توسعه هستند که اولین گام در این راه ایجاد همگرایی است و حضور منسجم همه رسانه ها در کنار یکدیگر برای دفاع از ارزشها الگوی جامع برای همه کشور خواهد بود.
امینی با بیان اینکه آرامش و امید بخشیدن از دیگر رسالتهای رسانه هاست افزود: جامعه ای می تواند بیشتر پیشرفت کند که به آینده امید داشته باشد.
وی اظهار کرد: نیشابور اولین شهری است که تشکلی در قالب یک سازمان مردم نهاد برای خبرنگاران به نام ‘انجمن توانمند سازی خبرنگاران’ به وجود آورده است و امیدواریم در سالهای آینده شاهد برپایی جشنواره مطبوعات در این شهر باشیم.
معاون استاندارو فرماندار ویژه نیشابور نیز در بازدید از این نمایشگاه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی خبرنگار ایرنا در مزار شریف گفت: نیشابور در روز خبرنگار با تقدیم شهید حیدر علی باقری دیپلمات نیشابوری که در 17 مرداد سال 1377 توسط عوامل طالبان در مزار شریف به شهادت رسید، سهم ویژه دارد.
سعید شیبانی افزود: گفت و گو زمینه فراهم آوردن درک مشترک و توسعه کشور است و اصلی ترین عنصر این نمایشگاه بوجود آوردن گفتمان میان مردم و مسئولان است.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیشابور نیزگفت: در حاشیه این نمایشگاه جلسات نقد وبررسی نشریات، رادیو مجازی نمایشگاه، کارگاه های آموزش خبرنویسی، افزایش سواد رسانه و عکاسی خبری در نظر گرفته شده است.
عباس کرخی افزود: یک کارگاه تخصصی عکاسی مستند اجتماعی نیز با حضور دبیر بخش عکس مستند ایرنا برای علاقه مندان در طول این نمایشگاه برگزار خواهد شد.
9869 / 6053 خبرنگار: سعید صفارائی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *