تعامل بین‌سازمانی درجشنواره تئاتر آیینی سنتی/ شب شرقی و حامد کمیلی به صحنه می آیندبه گزارش دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از روابط عمومی جشنواره ، سازمان زیبا‌سازی شهرداری تهران، شرکت بهره‌برداری مترو، شرکت اتوبوسرانی تهران، منطقه 11 شهرداری تهران و معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اطلاع‌رسانی و تبلیغاتی هرچه پربارتر جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی با هم همکاری داشتند.
سازمان زیبا‌سازی شهرداری تهران با در اختیار گذاشتن تابلو‌های تبلیغاتی و عرشه پل هوایی، شرکت بهره‌برداری مترو با به نمایش‌ گذاشتن پوسترهای جشنواره در تمامی ایستگاه‌های مترو، شرکت واحد اتوبوسرانی با نصب پوستر در خطوط اصلی BRT و شهرداری منطقه 11 با در اختیار قرار دادن فضای تبلیغاتی شهری به اطلاع‌رسانی و تبلیغ هرچه بیشتر این جشنواره کمک کردند.
در همین راستا گذر عکسی با به نمایش‌ گذاشتن 60 فریم از بخش‌های مختلف جشنواره در سال‌های گذشته از جمله شبیه‌خوانی، تعزیه، نمایش‌های بخش بین‌الملل و… در بلوار شهریار تا پایان جشنواره برپا شده است.
هجدهمین جشنواره نمایش های آئینی – سنتی تا 15 شهریور در محوسطه تئاتر شهر ادامه دارد.

** تئاتر شهر میزبان شب شرقی می شود

ناصح کامگاری و گروهش با عاشقانه ای به نام ‘شب شرقی’ از بیستم شهریور به سالن سایه تئاتر شهر می آیند

به گزارش روابط عمومی گروه؛ داستان این نمایش که بازیگرانی همچون محمد پویا، محمد خداوردی و هدی والی در آن ایفای نقش می کنند، به دو راهی انتخاب یک زن در شرایطی حاد می‌پردازد و عرصه جدال و تقابل دو مرد ایرانی و اروپایی در لوای یک درام عاشقانه است و اشاراتی به دو تلقی متفاوت نسبت به رواج فرهنگ خشونت در خطه خاورمیانه و لاجرم نفوذ آن در اروپا دارد.
از دیگر عوامل این نمایش 90 دقیقه ای می توان به: صداپیشه: نوید نوروزی، آهنگ‌ساز: اصغر وفایی، دستیار کارگردان: زهرا یاری‌زاده، مدیر صحنه: مریم اهرپور، منشی صحنه: گلناز مرادی، طراح گریم: ماریا حاجیها، گرافیک: محمد بقایی و زهرا یاری زاده، طراح لباس: آیدا وارستگان، عکاس: رامونا میریان، دستیار ساخت آکسسوار: ایران ماهوت فروش‌ها، مدیر اجرایی و مشاور کارگردان: حسن پارسایی، پشتیبانی تولید: خانه طراحی کودک اکباتان، فرهاد گاوزن، آزیتا صفوی و نرگس اهرابی، طراح صحنه و نور: ناصح کامگاری، دستیار طراح صحنه: فرهاد مقدم، تبلیغات: گروه تیاتر مارکت، روابط عمومی: امیر پارسائیان مهر اشاره کرد.
شایان ذکر است پیش فروش نمایش ‘شب شرقی’ از شامگاه دوشنبه 13 شهریور در سایت تیوال به آدرس www.tiwall.com آغاز می شود.

** حامد کمیلی و بهناز نازی در تئاتر ‘شوایک، سرباز ساده دل’
حامد کمیلی و بهناز نازی در نمایش ‘شوایک، سرباز ساده دل ‘ به کارگردانی حمیدرضا نعیمی که از مهرماه در تالار وحدت به روی صحنه می‌رود، به ایفای نقش می‌پردازند.
پیش از این حضور فرهاد آئیش و مهران رنجبر در ‘شوایک، سرباز ساده دل’ قطعی شده بود.
در این نمایش حدود سی بازیگر به ایفای نقش می‌پردازند که طی روزهای آینده معرفی خواهند شد.
متن این نمایش را حمیدرضا نعیمی به نگارش درآورده است و نورالدین حیدری ماهر مجری طرح آن است.
‘ شوایک، سرباز ساده دل ‘ اقتباسی آزاد از رمانی به همین نام، اثر یاروسلاو هاشک؛ که روایتگر مردِ سگ چرانی است که به جنگ جهانی اول دعوت می‌شود ، او که قبلاً بخاطر سفاهت از سربازی معاف شده، تصمیم می‌گیرد از وقوع جنگ جلوگیری کند.
فراهنگ**7561** 1823 دریافت: سارا کریمیان ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *