بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی 19 پروژه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهربه گزارش ایرنا، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: برای اجرای این پروژه ها 20 میلیارد ریال اعتبارهزینه شده است.
ناصر امیرزاده روز سه شنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: باتوجه به اینکه بافت تاریخی بندر بوشهر به عنوان یکی از جاذبه های منحصر به فرد کشور نیاز به ساماندهی و برنامه های ویژه دارد در همین راستا تعداد 11 باب خانه به صورت مشارکتی با این اداره کل مرمت و نوسازی شده است.
وی افتتاح هشت پروژه شامل 2 اقامتگاه بومگردی در شهرستان های جم و دشتی، پنج پروژه مرمتی در شهرستان های بوشهر، دشتستان و کنگان شامل عمارت رشیدی و افتتاح آن به عنوان پایگاه میراث فرهنگی و خانه صنایع دستی استان بوشهر، عمارت طاهری (موزه مردم شناسی)، خانه وایت هُوس در بندر تاریخی سیراف، فازنخست قلعه تاریخی زائر خضرخان اهرمی وعمارت دهدشتی از جمله این پروژه هاست.
امیرزاده یادآورشد: افتتاح نمایشگاه دائم صنایع دستی در شهر بوشهر، برق رسانی به کاخ هخامنشی بردک سیاه دشتستان وساماندهی کاخ هخامنشی چرخاب از دیگر پروژه های افتتاحی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در استان بوشهر است.
6047/6045**خبرنگار: موناعیدان*انتشاردهنده:اکبر اقبال مجردانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *