بلیت پردیس سینمایی تماشا شنبه ها نیم بها شدبه گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی موسسه تصویر شهر، مسعود نجفی اظهار کرد: با توجه به استقبالی که در روزهای سه شنبه (روزهای ارائه بلیت نیم بها) از سوی مخاطبان مواجه بودیم و بررسی تعداد مخاطبان سینما در پنج ماهه اول سال و نسبت آن با روزهای نیم بها، از شورای صنفی نمایش درخواست کردیم شنبه ها را نیز بلیت را نیم بها ارائه کنیم که خوشبختانه مورد موافقت قرار گرفت.
وی گفت: پردیس سینمایی تماشا از ابتدای سال جاری تا پایان مردادماه یکصد و هفت هزار و هفتصد و بیست و پنج نفر مخاطب داشته که از این تعداد چهل هزار و چهارصد و هفتاد و هفت نفر به روزهای سه شنبه اختصاص دارد یعنی حدود 38 درصد از مخاطبان سینما ترجیح داده اند که با بلیت چهار هزار تومانی به تماشای فیلم ها بنشینند.
در حال حاضر فیلم های تابستان داغ، سارا و آیدا، ساعت پنج عصر، اکسیدان و پاتو کفش من نکن در این پردیس سینمایی روی پرده اکران می شود.
پردیس سینمایی تماشا وابسته به شهرداری تهران در منطقه 18، چهار راه یافت آباد، بلوار معلم، میدان معلم، اول بلوار مدائن واقع شده است.

*اکران فیلم سینمایی «رگ خواب» در سینما چاپلین فرهنگسرای بهمن
فیلم سینمایی «رگ خواب» به کارگرادانی و تهیه کنندگی حمید نعمت الله و نویسندگی معصومه بیات هر روز ساعت 13:15، 17 و 22 در سینما دیجیتال چاپلین فرهنگسرای بهمن اکران می شود.
لیلا حاتمی، کورش تهامی، الهام کردا، لیلا موسوی، خسرو بامداد، اصغر پیران،بهزاد رحیم خانی، غزاله جزایری، بامداد نعمت الله، شکوفه هاشمیان و نوشین تبریزی از جمله بازیگران این فیلم هستند.
داستان کوتاه این فیلم به این شرح است؛ مینا بعد از جدایی از همسرش به دنبال شغل و محل اسکانی می گردد. در این مسیر با کامران مدیر رستورانی که در آن کار می کند آشنا می شود. کامران سرپناهی به او می دهد. مینا تحت تاثیر حمایت ها و محبت های کامران به او دل می بازد ، کامران نیز به مینا مشتاق و علاقمند است. روزها از پس هم می گذرد و عشق مینا به کامران کاسته نمی شود و….
«پا تو کفش من نکن»، «ساعت 5 عصر» و «اکسیدان» سه فیلم دیگر درحال اکران سینما چاپلین فرهنگسرای بهمن هستند.
سینما چاپلین فرهنگسرای بهمن در انتهای بزرگراه شهید نواب صفوی، میدان بهمن، خیابان شهید وفائی واقع شده است، شهروندان برای خرید بلیت و اطلاعات بیشتر می‌توانند با شماره تلفن 55٠5٠٣٧٣ تماس بگیرند.

*نقد و بررسی فیلم «گذر موقت» در فرهنگسرای ارسباران
فیلم «گذر موقت» به نویسندگی، کارگردانی و آهنگسازی افشین هاشمی و تهیه کنندگی مهدی رحمانی از برنامه های جشنواره تابستان فصل مهربانی شنبه 11 شهریور ساعت 18 با حضور عوامل فیلم در فرهنگسرای ارسباران اکران و نقد می شود.
پانته آ بهرام، شقایق فراهانی، شقایق دهقان، مسعود کرامتی و اسماعیل محرابی بازیگران این فیلم هستند.
در فیلم «گذر موقت» می بینیم 2مرد در شبی تاریک تصمیم می گیرند سفری شبانه در دل شهر داشته باشند …
علاقه مندان برای حضور در این نشست می توانند به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان شریعی، بالاتر ازسیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنند.

*کانون‌های سینمایی در فرهنگسراهای شهر تهران
کانون‌های سینمایی فرهنگسراهای شهر تهران به عنوان یک پاتوق فرهنگی هنری با نمایش و بررسی فیلم‌ها و انیمیشن‌های سینمایی، میزبان علاقه‌مندان هستند.
باشگاه فیلم تهران یکی از قدیمی‌ترین کانون‌های فیلم فرهنگسراها، باشگاه فیلم تهران در فرهنگسرای ارسباران است. این کانون با مدیریت کوروش جاهد منتقد سینما به نمایش و بررسی فیلم‌های روز سینمای ایران با حضور عوامل می‌پردازد.
علاقه‌مندان به عضویت در این کانون می‌توانند به فرهنگسرای ارسباران به نشانی خیابان شریعتی، بالاتر از سیدخندان، خیابان جلفا مراجعه کنند.
سینما اندیشه؛ چندین کانون فیلم تاکنون در فرهنگسرای اندیشه تشکیل شده که البته چندان دنباله‌دار نبودند از «سینما نوستالژی» که به نمایش و بررسی فیلم‌های به یادماندنی سینما می‌پرداخت تا «سینما فرهنگ» اما کانون فیلم «سینما اندیشه» به مدیریت محمدرضا مقدسیان یک هفته در میان سه‌شنبه‌ها با نمایش فیلم‌های روز دنیا و نقد و بررسی آنها با حضور منتقدان شناخته شده با استقبال ویژه‌ای روبه‌رو شده است.
علاقه‌مندان برای حضور در نشست‌های این کانون می‌توانند به فرهنگسرای اندیشه واقع در خیابان شریعتی، نرسیده به پل سیدخندان، بوستان اندیشه مراجعه کنند.
روانشناسی و سینما؛ نشست روانشناسی و سینمای فرهنگسرای رسانه هر یکشنبه با نمایش یک فیلم سینمایی با ساختار روان‌شناسانه میزبان علاقه‌مندان به این گونه از فیلم‌هاست. تازه‌ترین نشست این کانون یکشنبه با موضوع «اضطراب و خلاقیت» و با نمایش فیلم «کپی بتهوون» و با حضور سعید هاشم‌زاده و محمدرضا مقدسیان برگزار شد.
علاقه‌مندان برای شرکت در این کانون می‌توانند به فرهنگسرای رسانه واقع در خیابان پاسداران، خیابان گل نبی، خیابان ناطق نوری، میدان قبا مراجعه کنند.
باشگاه انیمیشن شهر؛ باشگاه انیمیشن شهر با شعار «دوشنبه‌های انیمیشن» تاکنون در 87 دوشنبه میزبان علاقه‌مندان بوده است. این کانون که ابتدا در فرهنگسرای رسانه شکل گرفت، این روزها در پردیس سینمایی ملت دنبال می‌شود. محمدرضا مقدسیان و یک منتقد میهمان دوشنبه‌ها به تحلیل و واکاوی یک اثر انیمیشنی می‌پردازند.
علاقه‌مندان برای حضور در این نشست می‌توانند دوشنبه‌ها ساعت ١٨ به سالن پنج پردیس سینمایی ملت مراجعه کنند.
براساس این گزارش، باشگاه فیلم ایران زمین فرهنگسرای ابن‌سینا یک هفته در میان دوشنبه‌ها با بررسی آثار سینمایی ایرانی و بین‌المللی و با حضور کورش جاهد منتقد سینما برگزار می‌شود.
علاقه‌مندان برای عضویت در این کانون می‌توانند به فرهنگسرای ابن‌سینا واقع در شهرک غرب، فاز یک خیابان ایران زمین شمالی مراجعه کنند.
همچنین کانون فیلم فرهنگسرای فردوس با عنوان «سکانس» تاکنون 84 نوبت به نمایش و بررسی آثار سینمای ایران با حضور عوامل پرداخته است. این کانون دوشنبه‌های یک هفته در میان ساعت 19 در فرهنگسرای فردوس واقع در فلکه دوم صادقیه، بلوار فردوس شرق، بعد از چهار راه شهید سلیمی جهرمی مراجعه کنند.
کانون سینمایی خط سوم؛ کانون فیلم فرهنگسرای ملل با عنوان «خط سوم» تاکنون با برگزاری 193 نشست به بررسی فیلم‌های روز سینما پرداخته است. این نشست‌ها چهارشنبه‌ها یک هفته در میان در سالن آمفی تئاتر این فرهنگسرا واقع در بزرگراه صدر، خیابان قیطریه، بوستان قیطریه برگزار می‌شود.
کانون فیلم سینما 6؛ کانون فیلم فرهنگسرای سرو با عنوان «سینما 6» سه‌شنبه هر ماه ساعت 17 با نمایش و بررسی یک فیلم سینمایی و یک فیلم کوتاه میزبان علاقه‌مندان است. فرهنگسرای سرو در خیابان ولی عصر(عج)، ضلع شمالی بوستان ساعی، کوی ساعی یکم واقع شده است.
کانون فیلم قاب نو؛ کانون فیلم فرهنگسرای شفق با عنوان «قاب نو» یکشنبه‌ اول هر ماه به بررسی جامعه‌شناختی آثار سینمایی با حضور چهره‌های مطرح این حوزه می‌پردازد.
فرهنگسرای شفق در خیابان سیدجمال‌الدین اسدآبادی، خیابان 21، بوستان شفق واقع شده است.
کانون فیلم فرهنگسرای امید؛ این کانون چهارشنبه‌های هر هفته فیلم‌های سینمای ایران را نمایش داده و مورد نقد و بررسی قرار می‌دهد.‌ دوستداران هنر برای حضور در این نشست می‌تواند به فرهنگسرای امید به نشانی خیابان 17 شهریور، خیابان خشکبارچی، پارک خیام مراجعه کنند.
همچنین باشگاه مستند فرهنگسرای گلستان از تیرماه امسال همزمان با نمایش و بررسی اثر برگزیده سینمای مستند امسال «آوانتاژ» کاری از محمد کارت آغاز به کار کرد.
نشست‌های این کانون یک هفته در میان چهارشنبه‌ها با حضور عوامل به نمایش و بررسی آثار مطرح مستند ایران می‌پردازد.
حضور برای شهروندان در این برنامه آزاد و رایگان است و علاقه‌مندان می‌توانند به فرهنگسرای گلستان واقع در نارمک، خیابان گلستان، پایین‌تر از میدان هلال احمر مراجعه کنند.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: معصومه جوان معبودی – انتشاردهنده: معصومه آقا امینی
تهرام/7245//7244انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *