بطحائی آموزش و پرورش را در حوزه کمی و کیفی ارتقا می دهدسید مختار موسوی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه آموزش ایرنا اظهار داشت: وی با توجه به دارا بودن تجربه کافی در سطوح مختلف آموزش و پرورش، حسن سلوک و آشنایی با برنامه ریزی در این وزارتخانه، فرد شایسته ای برای در دست گرفتن سکان نظام تعلیم و تربیت است.
معاون اسبق وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: بطحائی در صورت اخذ رای اعتماد از مجلس، سند تحول بنیادین نظام آموزشی را در دست دارد که در آن ماموریت های مهم و وسیعی برای آموزش و پرورش مشخص شده است و تحقق این ماموریت، نیازمند عزم ملی از سوی تمامی مسئولان است.
موسوی خاطرنشان کرد: در فصل چشم انداز سند تحول بنیادین نظام آموزشی، تعامل سازنده و موثر با نظام های تعلیم و تربیت در سطح جهان برای آموزش و پرورش پیش بینی شده که به نتیجه رسیدن چنین چشم اندازی نیازمند آن است که یک جامعه دانش مدار و فراگیر به عنوان هدف برای آموزش و پرورش تعریف شود.
وی لازمه این مهم را کمک و همیاری بخش های مختلف با بهره گیری از فناوری، نوآوری و مباحث حوزه توسعه پایدار دانست و گفت: موضوع مهم دیگری که در برنامه های عملیاتی بطحائی به آن اشاره شده، توجه به مشارکت جدی مردم است، مشارکت یعنی سهیم شدن در مالکیت یا سود و یا هر دو این موارد که باید از یک سو به صورت عمومی در بین معلمان، اولیا و خانواده ها ترویج پیدا کند و از سوی دیگر دولت حمایت گر این نوع مشارکت باشد.
کارشناس حوزه آموزش و پرورش اضافه کرد: این مشارکت به ویژه در موضوعاتی که منجر به توسعه فردی در حوزه های فنی و حرفه ای و مهارتی می شود باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.
موسوی افزایش نقش زنان و جوانان در آموزش و پرورش، ایجاد سازمان رفاه معلمان و سازمان نظام معلمان را از دیگر برنامه های شاخص بطحائی عنوان کرد و افزود: می توان با استفاده از تجربیات سازمان نظام پزشکی، سازمان نظام روانشناسی و سازمان نظام مهندسی، این برنامه ها را عملیاتی کرد.
وی با بیان اینکه سهم آموزش و پرورش اکنون از محل تولید ناخالص داخلی کشور (GDP) تنها دو درصد است، یادآور شد: افزایش این سهم، نیازمند کمک رئیس جمهوری، مجلس شورای اسلامی، هیات دولت و حاکمیت است و پیش بینی می شود در مدت چهار سال آینده این سهم به چهار درصد برسد که در صورت تحقق این مهم، بخش زیادی از مشکلات وزارتخانه حل خواهد شد.
دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، 17 مردادماه در نامه ای، فهرست اعضای کابینه دوازدهم را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد که در این فهرست، سید محمد بطحائی به عنوان گزینه پیشنهادی برای تصدی وزارت آموزش و پرورش معرفی شده است.
جلسه رای اعتماد نمایندگان به وزیران پیشنهادی کابینه دوازدهم، از امروز 24 مردادماه در مجلس شورای اسلامی آغاز می شود.
فراهنگ**1883**1055
خبرنگار: مریم جلوداران**انتشار: زینب کارگرانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *