برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در 200 نقطه استان یزدبه گزارش ایرنا سید محمود حسینی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران استان با بیان اینکه همایش یاد شده در چهار هزار نقطه در ایران برگزار می شود افزود: این مراسم در مناطق شهری و روستایی استان همزمان با اولین جمعه ماه محرم برگزار می شود.
وی از توزیع 30 هزار لباس ویژه مراسم شیرخوارگان استان خبر داد و اظهار کرد:لباس، نذرنامه و سربند ویژه شیرخوارگان نیز همزمان با روز برگزاری آئین شیرخوارگان در محل برگزاری همایش توزیع خواهد شد.
مسوول ستاد مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در استان یزد اضافه کرد: مداحی، حمل گهواره حضرت علی اصغر(ع)، قرائت زیارت عاشورا، مرثیه سرایی و سخنرانی از بخش های مختلف همایش شیرخوارگان حسینی است.
حسینی از عموم مادران به همراه شیرخوارگانشان برای شرکت در این آیین و همدردی با مادر شهید شش ماهه کربلا دعوت و خاطر نشان کرد: این مراسم ساعت 8:30 در سراسر استان برگزار می شود.
مسوول ستاد مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) در استان یزد ادامه داد: شعار اصلی این همایش ‘یا صاحب الزمان(عج) ‘ است و از چندسال قبل تا به الان تمام پیشانی بندهای کودکان هم با این شعار مزین شده است.
سال گذشته همایش شیرخوارگان حسینی در 150 نقطه استان یزد برگزار شد.
جمعه پیش رو اولین جمعه ماه محرم روز شیرخوارگان حسینی نام گذاری شده و در سراسر کشور این آئین مذهبی برگزار می شود
2088/ 6197 خبرنگار: کبری دانشی دهج ** انتشار: فلاحانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *