بازی ایرانی، پرطرفدارترین رشته سومین لیگ بازی ‌های رایانه‌ای ایران شدبه گزارش گروه فرهنگی ایرنا بنیاد ملی بازی‌ های رایانه ‌ای روز شنبه اعلام کرد که با پایان ثبت ‌نام سومین لیگ بازی ‌های رایانه‌ای، بازی ایرانی Quiz of Kings پرطرفدارترین رشته این رقابت ‌ها شناخته شد و جالب آن که در میان پنج رشته این مسابقات، یک بازی ایرانی عنوان پرطرفدارترین را کسب کرد.
بازی‌های PES 2017 و FIFA 2017 در دو کنسول پلی‌استیشن 4 و اکس‌باکس 360، بازی Clash Royale و بازی ایرانی Quiz of Kings برای گوشی ‌های هوشمند و بازی Counter Strike Global Offensive برای کامپیوتر، رشته ‌های سومین لیگ بازی‌های رایانه ‌ای ایران هستند که در این میان بیشترین ثبت‌ نامی در بازی ایرانی Quiz of Kings انجام شد.
2هزار و 405 نفر شامل 628 زن و یک هزار و 777 مرد برای رقابت در رشته Quiz of Kings سومین لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران ثبت‌نام کردند و در نتیجه یک دستگاه خودرو 206 به عنوان جایزه ویژه این رقابت‌ها، به قهرمان رشته Quiz of Kings تعلق خواهد گرفت.
استقبال مردم از این بازی ایرانی نشان دهنده توان بالای بازی ‌سازان ایرانی در رقابت با بازی‌ های خارجی است و با حمایت بهتر و بیشتر از بازی‌ سازان کشور، می‌توان به فکر ورود هرچه بیشتر به بازارهای جهانی بود.
سومین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران توسط بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و برج میلاد تهران و با همکاری شرکت مکعب به عنوان نماینده جام جهانی بازی ‌های رایانه ‌ای ESWC از فردا 13 تا 23 شهریور در مجموعه برج میلاد برگزار می ‌شود.
فراهنگ**9338**1823 خبرنگار:صدیقه بهارلو ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *