امتحان تعیین رشته تحصیلی دانش آموزان شهریور برگزار می‌شودبه گزارش گروه فرهنگی ایرنا ، مسعود شکوهی روز چهارشنبه در خصوص امتحان تعیین رشته تحصیلی دانش آموزان پایه نهم برای ورود به پایه دهم ، اظهارکرد:‌ آن دسته از دانش‌ آموزانی که متقاضی ورود به رشته‌های زیرمجموعه شاخه نظری هستند اما موفق به کسب حد نصاب نمره نشده‌اند می‌توانند در این امتحان ، ‌حضور یابند.
وی افزود: این دسته از دانش‌ آموزان در صورت کسب حد نصاب نمره لازم ، می‌توانند در رشته مورد تقاضای خود ثبت ‌نام کنند.
مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش‌ و پرورش با اشاره به اینکه برگزاری آزمون تعیین رشته تحصیلی برعهده مناطق آموزش ‌و پرورش است ، گفت: برای ورود به رشته تجربی، دانش‌آموز باید در درس علوم حداقل نمره 14 و در درس ریاضی حداقل نمره 13 و در رشته ریاضی باید در درس ریاضی حداقل نمره 14 و در علوم حداقل نمره 13 را کسب کند.
وی ادامه داد: همچنین برای رشته علوم انسانی نیز دانش‌آموزان باید در دروس ادبیات فارسی، مطالعات اجتماعی و عربی حداقل نمرات14، 13 و 12 را کسب کند.
شکوهی با اشاره به اینکه دانش آموزان براساس نمرات نوبت دوم پایه‌های هفتم، هشتم و نهم، درهر منطقه رتبه‌ بندی شدند، عنوان کرد: عملکرد هر دانش آموز در مقایسه با دیگر دانش‌آموزان هر منطقه ارزیابی و با توجه به ظرفیت‌های هر منطقه آنها به گرو‌های الف،ب، ج و د ، تقسیم شدند که اولویت ثبت‌نام در هر رشته با گروه الف است.
وی گفت: امسال براساس حداکثر ظرفیت در هر منطقه و با هماهنگی مناطق آموزش و پرورش ظرفیت‌ها را به تصویب شورای هدایت تحصیلی رساندیم و تمام مناطق حداکثر ظرفیت‌ها را براساس تقاضا ایجاد کردند ضمن اینکه امسال با آمادگی بهتر و کسب تجربه از سال گذشته کار هدایت تحصیلی انجام شد و با مشکل خاص و حادی مواجه نبودیم.
مدیرکل امور تربیتی و مشاوره وزارت آموزش ‌و پرورش با اشاره به اینکه هر منطقه با توجه به تعداد دانش‌ آموزان به مدت 10 روز برای ثبت‌ نام هر گروه فرصت داشت، افزود: برای دانش‌ آموزانی که حد نصاب نمره را نیاورده‌اند با برگزاری امتحان تعیین رشته در شهریور ماه ، ثبت‌ نام آنان را خواهیم داشت.
شکوهی بیان کرد: امسال عملکرد تحصیلی را از بررسی‌های مشاوره‌ای جدا کرده و اگر دانش‌آموزی بررسی‌های مشاوره‌ای را نمی‌پذیرفت براساس عملکرد تحصیلی در پایه‌های هفتم ، هشتم و نهم رتبه ‌بندی شده و می‌توانست به ترتیب اولویت برای ثبت‌نام اقدام کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ، وی با اشاره به اینکه در رشته تجربی درخواست دانش‌آموزان زیاد است، افزود: در رشته تجربی برای ثبت‌نام دانش‌آموزان محدودیت‌هایی داریم چرا که حجم درخواست برای ورود به این رشته بالاست.
فراهنگ 1417**1823 دریافت کننده حسینی ** انتشار: طاهره نبی اللهیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *