ارتقای فرهنگ عمومی جامعه نیازمند استفاده از ابزارهای جدید استبه گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالمحمد زاهدی روز چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی کردستان که با حضور دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور و رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس کشور در سنندج برگزار شد، افزود: فرهنگ عمومی به تفاوت های فرهنگی بین نقاط مختلف بر می گردد و برنامه ریزی در این حوزه که وظیفه شورای فرهنگ عمومی استان ها است باید با توجه به مباحث فرهنگی و الزاماتی که در هر منطقه است انجام شود.
وی اظهار کرد: در این راستا باید همه باورهایی که به رفتار تبدیل می شود را بدرستی شناسایی کنیم چرا که فرهنگ عمومی در تمام زاوایای زندگی عمومی و اجتماعی ما نقش دارد.
استاندار کردستان با تاکید بر توجه به اتفاقات و مسائل جزیی در جامعه گفت: امروز در بسیاری مواقع اتفاقات جزیی که در زندگی ما روی می دهد مورد توجه قرار نمی گیرد و این رویدادها با فرهنگ عمومی ما ارتباط دارد.
وی ادامه داد: در این راستا شوراهای دیگر باید مجری تصمیمات شورای فرهنگ عمومی باشند و اشخاص حقیقی عضو این شورا از میان متخصصان بخش های مختلف انتخاب شوند.
وی عنوان کرد: در بسیاری از حوزه ها آیا مردم در باورهای خود معتقد به رعایت حقوق شهروندی هستند و مصلحت خود را تشخیص می دهند، این ها سوالاتی است که باید در این شورا به آن پاسخ داده شود.
استاندار کردستان اظهار داشت: اشخاص حقیقی عضو این شورا را باید از میان متخصصان بخش های مختلف انتخاب کنیم.
زاهدی عنوان کرد: اگر بحث وحدت ملی می شود باید در باور آحاد مردم هم این مسئله وجود داشته باشد و هر اقدامی باید بر این اساس سنجیده شود.
وی در ادامه به هفته دفاع مقدس و برنامه ریزی برای گرامیداشت این هفته اشاره کرد و گفت: هشت سال دفاع مقدس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی مهمترین مقطع تاریخ معاصر کشور به شمار می رود.
استاندار کردستان با بیان اینکه نباید اجازه دهیم که دفاع مقدس و فداکاری های رزمندگان ما در آن دوران فراموش شود تاکید کرد: آثار ارزشی آن دوران باید در حوزه های مختلف و به شیوه های تاثیرگذار در جامعه تبیین شود.
شورای فرهنگ عمومی زیر مجموعه‌ای از شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران بوده و رئیس این شورا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی است و در استان ها نیز به ریاست امام جمعه مرکز استان یا نماینده ولی فقیه در استان برگزار می شود.
خبرنگار: افسانه گلباغی/**انتشار دهنده: امید بهمنی
7348/6108انتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *