اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آماده اقدامات فرهنگی شاخص در حوزه دفاع مقدس در آذربایجان غربی استحجت الاسلام محمدباقر کریمی روز چهارشنبه در سومین جلسه کمیته تدوین و نشر کنگره ملی بزرگداشت 12 هزار شهید آذربایجان غربی افزود: به منظور حمایت از ناشران و مولفان حوزه دفاع مقدس 100 جلد کتاب از آثار دفاع مقدس در کنگره 12 هزار شهید استان منتشر می شود.
وی ادامه داد: تدوین آثار نویسندگان در حوزه کودک، تدوین کتب زرمندگان طلبه، برگزاری نمایشگاه های کتاب و نرم افزار های رسانه دیجیتال از دیگر اقدامات مورد نظر درحین برگزاری کنگره 12 هزار شهید استان است.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه های کتاب و نرم افزار های دیجیتال اظهار کرد: از 20 شهریور ماه سال جاری نمایشگاه بازی های رایانه ای و نرم افزار های رسانه و دیجیتال به صورت ملی در ارومیه برگزار می شود.
وی ادامه داد: همچنین نمایشگاه کتاب نیز در اوایل مهرماه امسال آغاز می شود که در هر 2 نمایشگاه غرفه ای به آثار دفاع مقدس اختصاص داده می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی نقش دستگاه های دولتی را در برگزاری مطلوب این کنگره بسیار مهم دانست و اظهار کرد: بنیاد شهید، نیروی انتظامی، دانشگاه های پیام نور و آزاد، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بخشی از سازمان های حامی و برگزار کننده در این کنگره هستند که امید می رود با ایفای نقش بهتر و مطلوبتر بتوانیم کنگره 12 هزار شهید استان را در سطح ملی برگزار کنیم.
حجت الاسلام کریمی اضافه کرد: فضاسازی شهر برای نصب المان و بنر های این کنگره از 26 مرداد ماه سال جاری شروع می شود.
به گزارش ایرنا، کنگره 12 هزار شهید آذربایجان غربی آبان ماه سال جاری و با همکاری دستگاه های دولتی در سطح ملی برگزار می شود.
8135/2093 ** خبرنگار: شهین بیدادرس ** انتشاردهنده: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *